Китай звинувачують у використанні шпигунських чипів

5 Жовтня 2018, 16:03

На материнських платах для серверів, виробництва китайської компанії Super Micro, виявили китайські шпигунські чипи, які діяли подібно комп'ютерному вірусу та надавали хакерам доступ до мереж в яких працювали. Серед користувачів таких серверів були Apple, Amazon та низка американських відомств та спецслужб. Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на Bloomberg у п'ятницю, 5 жовтня.

 

Зазначається, що знайдені мікросхеми, розміром із зернятко рису, здатні зв’язуватися з комп’ютерами хакерів, змушувати заражені пристрої виконувати їхні команди, а також надавати доступ до мереж в яких працюють сервери.

 

За словами Bloomberg, свідчення про це надали 17 джерел, які побажали залишитися анонімними.

 

Bloomberg також стверджує, що розвідка США дізналася про підготовку атаки ще у 2014 році, проте влада вирішила обмежитися наглядом за ситуацією. Таке рішення ухвалили через відсутність постраждалих і з побоювання зашкодити бізнесу Super Micro. Повідомляється також, що Apple та Amazon виявили чіпи у 2015 році. Apple розірвала з Super Micro відноси низ після виявлення чіпів. Проте компанія встигла купити кілька тисяч материнських плат із «закладками». В Amazon дізналися про чипи під час перевірки серверів компанії Elemental перед її придбанням.

 

Водночас Apple, Amazon, Super Micro та китайська влада заперечують результати розслідування Bloomberg. В Amazon назвали «неправдою» твердження, що в компанії при покупці Elemental знали про шпигунські чіпи. А також заперечують співпрацю зі спецслужбами в цьому розслідуванні. Компанія також заявила, що єдині проблеми із контрактом з Elemental, стосувалися програмного забезпечення Super Micro.

 

В Apple заявили, що проводили внутрішні перевірки у відповідь на кожен запит Bloomberg протягом року і жодного разу не знаходили ніяких підтверджень.

 

«Ми можемо точно сказати: Apple ніколи не знаходила шкідливих чіпів, маніпуляцій з апаратним забезпеченням або вразливостей, спеціально впроваджених на якийсь сервер. Apple ніколи не зв’язувалася з ФБР або іншим відомством щодо подібних проблем », — заявили в компанії.

 

В Super Micro також повідомили, що не знають про таке розслідування — і що жоден клієнт не розривав з ними відносини через подібні проблеми.

 

Міністерство закордонних справ КНР заявило, що Китай є «рішучим захисником комп’ютерної безпеки» і також страждає від проблем в ланцюзі постачань.

 

Нагадаємо, 28 вересня компанія Facebook повідомила, що на соцмережу здійснили хакерську атаку, у результаті якої було отримано доступ до особистих сторінок близько 50 мільйонів людей.