Китай жорсткіше каратиме хакерів

30 Серпня 2011, 14:49

За новини правилами, які вступають в силу з 1 вересня, особи, котрі «цілеспрямовано купляють, продають чи використовують інформацію, отриману незаконним шляхом, отримають кримінальне покарання».

Так, особи, які зламали від 20 до 100 комп’ютерів або вкрали від 10 до 50 імен та паролів інших користувачів до он-лайн оплати отримають щонайменше 3 роки ув’язнення, за більші обсяги хакерства передбачатиметься до 7 років.

Нагадаємо, в другій половині 2009 року Google, Yahoo, Adobe, Dow Chemical та багато інших високоповажних компаній стали жертвами атаки хакерів з Китаю під назвою «Операція Аврора».

Загалом же, за інформацією китайського інформ-агентства Xinhua, за 2009 рік було здійснено напади на 42 тисячі китайських сайтів.

Китайці входять до п’ятірки найбільш активних хакерів світу. Так, дослідження компанії-розробника антивірусного програмного забезпечення McAfee в 2010 році показало, що 12%, усіх світових хакерів походять із Китаю, 9,5% – з США, за ними йдуть Бразилія, Росія та Німеччина, пише The Inc. Magazine. Україна не відстає від цих країн й також є великим центром хакерства.

США має кілька федеральних законів, які регулюють хакерство, крім того, у кожного штату є власні закони. Максимальне покарання за хакерство досягає 20 років, але до цього часу найбільший термін засудження склав 5 років. Практика також показує, що зазвичай хакери отримують умовні строки або виправні роботи.

Кримінальну відповідальність за незаконне використання інформації також передбачено законами Австралії, Канади, Естонії ,Індії, Японії, Філіппін, Чехії, Польщі, Туреччини.

Кримінальний кодекс України за хакерство в різних його виявах передбачає штрафи та ув’язнення на строк від 6 до 12 років.