У міністерстві вважають, що це дозволить зменшити закупівлі природного газу на 11-12 млрд куб. м, пише "Коммерсант-Украина". "Ми починаємо практичну реалізацію домовленостей, досягнутих з керівництвом КНР під час візиту президента Віктора Януковича до Китаю", – прокоментував підписання документа міністр енергетики Юрій Бойко.
Високопоставлене джерело в Міненерго називає ці проекти такими, які допоможуть знизити залежність від російського природного газу. "Завдяки будівництву заводів по газифікації вугілля вдасться отримати до 6 млрд кубометрів газу щорічно, а за рахунок переведення теплокомуненерго на вугілля – зменшити споживання газу ще на 12-13 млрд куб. м", – сказав співрозмовник.
Експерти оцінюють можливий ефект від проектів більш скромно.
"Перевести на вугілля все теплокомуненерго неможливо технічно, оскільки у великих містах все ж потрібно працювати на газі як на більш екологічно чистому виді палива", – вважає глава правління альянсу "Нова Енергія України" Валерій Боровик. "Але якщо перевести таку кількість ТКЕ, щоб відмовитися від споживання хоча б 8 млрд кубометрів, що цілком реально, то на решту грошей вдасться побудувати ще максимум один завод потужністю 3-4 млрд куб. м газу в рік", – переконаний він.
Нагадаємо, новою редакцією "Енергетичної стратегії України до 2030 року" передбачено, що за п'ять років – з 2012 по 2017 – Україна планує зменшити закупівлю газу в РФ з 41 млрд до 12 млрд куб. м. Цього року його споживання вже зменшилося – замість покладених 41 млрд куб. м два покупці – НАК "Нафтогаз України" і Ostchem Дмитра Фірташа – закуплять лише 35 млрд куб. м.