Китай пригрозив Трампу відповісти на санкції щодо Гонконгу

15 Липня 2020, 12:10

Китай різко відреагував на американський закон про санкції щодо китайських високопосадовців, компаній і банків через дії Пекіна у Гонконгу та пригрозив також відповісти Вашингтону обмеженнями. Про це заявили у Міністерстві закордонних справ Китаю, передає DW.

 

Китай "твердо протистоїть та суворо засуджує" запровадження Вашингтоном санкцій проти Китаю, йдеться у заяві міністерства закордонних справ КНР, що була поширена у середу, 15 липня. Підписаний президентом США Дональдом Трампом закон, що запроваджує санкції, "порушує міжнародне право і основні норми міжнародних відносин, є грубим втручанням у справи Гонконгу і внутрішні справи Китаю", вважають у МЗС КНР.

 

 

У заяві також йдеться, що "Китай має намір твердо захищати суверенітет і безпеку країни", протистояти зовнішньому втручанню в справи Гонконгу, повідомляє агентство "Інтерфакс". У зв'язку з цим Китай має намір також запровадити санкції проти американських організацій та фізичних осіб, наголошується у заяві.

 

Як повідомлялося, Постійний комітет Всекитайських зборів народних представників, який здійснює законодавчу владу, прийняв закон про забезпечення національної безпеки в Гонконгу.

 

Всекитайські збори народних представників ухвалили 28 травня закон про національну безпеку Гонконгу в обхід місцевого гонконзького законодавчого органу. За ухваленим законом китайська влада зможе в обхід місцевого уряду карати за дії, які у Пекіні розцінюватимуть як такі, що загрожують національній безпеці та підривають державну владу в Гонконгу.

 

Ухвалення цього закону розкритикували у ЄС, Великій Британії, США та інших країнах. Зокрема, владу Китаю звинувачують у порушенні зобов’язань щодо Гонконгу, взятих у рамках китайсько-британської угоди про передачу цієї території КНР.

 

14 липня Трамп підписав закон про нові санкції проти Китаю у зв'язку з його діями проти Гонконгу.