Китай попередив про можливість початку війни зі США через спірні води

30 Жовтня 2015, 10:20

Командир військово-морських сил КНР адмірал У Шенлі попередив про те, що «незначний інцидент» у спірних водах може розпалити війну у Південно-Китайському морі, якщо США не припинить «провокаційних дій» у регіоні. Про це він повідомив під час відеоконференції з американським адміралом Джоном Річардсоном  у четвер, 29 жовтня, передає Reuters.

За його словами, «якщо США продовжить ці небезпечні провокаційні дії, існує можливість виникнення серйозного непорозуміння між передовими силами з обох сторін у морі та у повітрі, і навіть «незначний інцидент» може розпалити війну».

Він також додав, що «сподівається, що амерканська сторона високо цінує стосунки між військовими силами Китаю та США та уникатиме таких інцидентів у майбутньому».

Стало відомо, що перемовини спричинені появою америкеанського есмінеця USS Lassen біля штучних островів, створених Китаєм у спірних водах Південно-Китайського моря.Як повідомлялося, 27 жовтня есмінець проплив у 12-мильній зоні навколо островів, які пекінська влада вважає територіальними водами Китаю.

Раніше США заявили про досягнення згоди та підтримку діалогу між Китаєм та Вашингтоном для уникнення протиріч.

Нагадаємо, у липні Китай добудував розкритиковану США злітну смугу на штучному острові