Китай обурений. Адміністрація Байдена запросила Тайвань на “Саміт за демократію”

Світ
24 Листопада 2021, 19:04

Адміністрація Байдена запросила Тайвань на "Саміт за демократію" наступного місяця, що викликало обурення Китаю, який розглядає острів із демократичним управлінням як свою територію. Про це повідомляє Reuters.

Цей саміт має допомогти зупинити демократичний відхід і порушення прав і свобод у всьому світі, є перевіркою твердження президента Джо Байдена, що він поверне Сполученим Штатам світове лідерство, щоб протистояти авторитарним силам на чолі з Китаєм і Росією. У списку запрошених Держдепартаменту на віртуальну подію, яка відбулеться 9 і 10 грудня, є 110 учасників. У списку немає ні Китаю, ні Росії. 

Читайте також: Тактика Китаю спрямована на підкорення Тайваню шляхом виснаження – звіт

Міністерство закордонних справ Тайваню повідомило, що їхній уряд представлятимуть міністр цифрових технологій Одрі Тан та Сяо Бі-Хім, фактичний посол Тайваню у Вашингтоні.

"Запрошення нашої країни взяти участь у "Саміті за демократію" є підтвердженням зусиль Тайваню щодо просування цінностей демократії та прав людини протягом багатьох років" – додали в міністерстві.

У свою чергу Міністерство закордонних справ Китаю виступило "рішуче проти" такого запрошення.

"Дії США спрямовані лише на те, щоб показати, що демократія є лише прикриттям і інструментом для досягнення своїх геополітичних цілей, пригнічення інших країн, поділу світу та служіння власним інтересам" – заявив прес-секретар міністерства Чжао Ліцзянь у Пекіні.

Читайте також: Литва та США підпишуть угоду на 600 мільйонів доларів за представництво Тайваню у Вільнюсі

У свої чергу Тайвань каже, що Пекін не має права виступати за нього.

Додамо, що різкі розбіжності в позиціях щодо Тайваню зберігалися під час віртуальної зустрічі між Байденом та головою Китаю Сі Цзіньпіном на початку цього місяця.

Сі сказав, що "ті на Тайвані, які прагнуть незалежності" та їхні прихильники в Сполучених Штатах "грають з вогнем".

Окрім того, правозахисні групи сумніваються чи зможе "Саміт Байдена за демократію" підштовхнути запрошених світових лідерів до рішучих дій. Список Державного департаменту показує, що подія повинна  об’єднати країни зі "зріліми демократіями", такі як Франція та Швеція і такі країни, як Філіппіни, Індія та Польща, де демократія під загрозою.

Читайте також: Байден та Цзіньпін будуть дотримуватись “тайванської угоди”

З азійських країн на саміт запрошені Японія та Південна Корея. Представництво Близького Сходу буде невеликим: запрошено лише Ізраїль та Ірак.