У декларації фіксується започаткування відносин стратегічного партнерства між Україною та КНР, а також визначаються основні принципи, на яких ці взаємини базуються. Йдеться, зокрема, про взаємну підтримку державного суверенітету та територіальної цілісності; повагу шляху розвитку, обраного кожною з держав; взаємне незастосування сили чи загрози силою, економічного чи іншого тиску; активізацію міждержавного політичного діалогу на найвищому, високому та інших рівнях.
У присутності глав держав було підписано Міжурядову угоду про надання Уряду України безоплатної допомоги.
«Підписання цього документа необхідне для юридичного оформлення ухваленого Урядом КНР рішення про надання Урядові України безоплатної допомоги у розмірі 80 млн. юанів (12,3 млн. доларів)», – говориться у повідомленні.
Також було підписано протокол щодо періодичного обміну орієнтовним переліком експортно-імпортних товарів двосторонньої торгівлі, меморандум про взаєморозуміння в енергетичній сфері, а також кредитну угоду між ДП «Дирекція з будівництва і управління національним проектом «Повітряний експрес» та іншими інфраструктурними об'єктами Київського регіону та Експортно-імпортним банком Китаю.
Нагадаємо, Віктор Янукович під час зустрічі Ху Цзіньтао підкреслив, що Україна зацікавлена в прямих інвестиціях з Китаю.
Як відомо, 6 червня прем‘єр-міністр Микола Азаров під час зустріч з делегацією Китаю заявив, що Україна наразі готова приступити до реалізації першого спільного проекту будівництва експреса, який з‘єднає аеропорт «Бориспіль» зі столицею.