Китай планує лібералізувати ціноутворення на електроенергію з вугілля і змусить промислових та комерційних споживачів купувати електроенергію на ринку. Таким чином країна робить чергову спробу подолати енергетичну кризу, яка загрожу економіці уже цієї зими та наступного року. Про це повідомляє Reuters.
Національна комісія з питань розвитку та реформ країни заявила, що з 15 жовтня вся електроенергія, вироблена з вугілля, буде оцінюватися за допомогою ринкової торгівлі, і що комерційним споживачам доведеться купувати безпосередньо на ринку або через агентів поза мережою "якомога швидше".
Зазначимо, що зростання кризи електроенергії в Китаї змусило обмежити виробництво у таких галузях промисловості, як цемент, сталь та алюміній. Адже виробники електроенергії не можуть сплатити надзвичайно високі ціни на вугілля і скорочують обсяги виробництва. А комунальні підприємства не встигли за постпандемічними попитом на електроенергію і сповільнили темпи економічного зростання країни.
Читайте також:Постачання вугілля: злочинне зволікання
В комісії очікують, що залучення всіх промислових та комерційних користувачів до бірж електроенергії та дозвіл на встановлення ринкових цін забезпечать зростання виробництва.
"Реформа ціноутворення запроваджена, щоб відобразити попит та споживання електроенергії та певною мірою полегшити труднощі з експлуатацією енергетичних компаній, заохотити підприємства збільшити постачання", – заявила на брифінгу Пен Шаозун, представник РНБО.
Додамо, що близько 44% промислових та комерційних фірм Китаю зараз торгують на ринках електроенергії, купуючи електроенергію на біржах у Пекіні та Гуанчжоу, тоді як інші такі споживачі купують електроенергію за фіксованими цінами безпосередньо у державних мережевих компаній.
Читайте також: Газова безпека: діяти, а не спостерігати
Реформи мають сприяти підвищенню індексу цін виробників (PPI), забезпечити постачання електроенергії та стабілізувати виробництва на промислових підприємствах.
Органам місцевого самоврядування пропонується надавати підтримку щодо цін на електроенергію для малого та середнього та окремого бізнесу, щоб зменшити фінансовий тягар потенційного подорожчання електроенергії. Аналітики та трейдери прогнозують скорочення споживання промислової електроенергії у четвертому кварталі на 12%, оскільки очікується, що реформа щодо вугілля не встигне сппрацювати цієї зими, тоді як ціни навряд чи впадуть.