Кириленко: Рішення щодо складання мандатів може бути оголошено на мітингу біля ЦВК

Акценти
4 Листопада 2012, 21:03

"Це рішення цілком може бути ухвалено, оскільки у нас може бути один вихід із цієї ситуації – не вступати до цього парламенту і таким чином не дати йому набути повноважень", – сказав він.

Водночас Кириленко зазначив, що "це може бути одне з багатьох інших рішень, які можуть бути ухвалені на знак протесту проти фальсифікацій".

За його словами політика, рішення може бути оголошено вже на мітингу опозиції біля ЦВК у понеділок, 5 листопада. Кириленко додав, що таке рішення не є "рішенням одного дня". "Треба провести з’їзд, аби ухвалити рішення і треба, щоб мажоритарники висловилися на цю тему. Нам потрібен 100% результат", – сказав він.

При цьому Кириленко наголосив, що "обнулення" списків не є самоціллю для опозиції. За його словами, головне – це відстояти вибір громадян України.

В той же час народний депутат  від фракції Народної партії, кандидат в депутати від Партії регіонів Олег Зарубінський заявив в ефірі, що в разі відмови від мандатів депутатів-мажоритарників від опозиції до парламенту замість них увійдуть ті, хто посів друге місце на виборах.

Зарубінський наголосив, що опозиційні сили мають право виступати з ініціативою щодо "обнулення"  списків, однак залишається питання, що робити з мажоритарниками, які перемогли від опозиції. 

Він вважає, якщо мажоритарними-опозиціонери не приходять до парламенту, то ніхто не скасовує рішення, що вибори на цих округах відбулися. "Немає питань – ваш Іваненко чи Петренко не хочуть бути в парламенті, але оскільки на одномандатних округах були інші кандидати, і вони здобули певну кількість голосів людей, то очевидно, той, хто посів друге місце, якщо вони хочуть, звичайно, має повне право бути в складі парламенту", – зауважив регіонал.

Нагадаємо, один з лідерів об'єднаної опозиції Анатолій Гриценко висловив пропозицію провести з'їзд партії, "обнулити списки" і відмовитися йти у Верховну Раду у зв'язку з фальсифікацією результатів виборів.

Як розповів Тиждень.ua  заступник голови штабу ОО, народний депутат Сергій Соболєв,  якщо рішення все-таки буде прийняте, «Батьківщина» скличе з’їзд, котрий і скасує висування кандидатів. Політик уточнив, що, поки рішення не прийняте, ідеться «лише про пропозицію». Він також не зміг підтвердити, що з цією пропозицією нібито вже погодились Арсеній Яценюк та Олександр Турчинов, як раніше заявив Гриценко.

У партії УДАР також розглядають можливість на з'їзді політичної сили відмовитися від партійного списку і мажоритарників і не визнавати парламентські вибори.

 "Свобода" також оголосила про готовність скласти мандати, але поки не отримувало офіційних звернень з даного питання від своїх партнерів по опозиції і вивчає можливі юридичні наслідки такого кроку.

В той же час голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко заявив, що політична ситуація в Україні зайде в правову безвихідь, якщо опозиція здійснить свою погрозу обнулити партійний список і список мажоритарників.

89