Ким є майбутній посол Євросоюзу в Україні

1 Червня 2016, 14:27

Європейський союз визначився з кандидатурою наступного посла в Україні – ним стане француз італійського походження Хьюг Мінгареллі, який розпочне роботу вже 2016 року і змінить на цій посаді поляка Яна Томбіньського. «Тиждень» зібрав інформацію, ким є майбутній посол ЄС.

Видання «Європейська правда» зазначила, що призначення Мінгареллі викликає стриманий оптимізм. Про нового посла ЄС в Україні відомо, що він стояв у витоків Угоди про асоціацію Україна-ЄС, саме Мінгареллі до кінця 2010 року був головним переговірником з боку ЄС щодо «нової посиленої угоди».

До цього часу Мінгареллі працював у Європейській службі зовнішньополітичної діяльності. Він був куратором роботи по Північній Африці, Близькому Сходу, країнам Аравійського півострова, Ірану та Іраку. У 2011 році Мінгареллі відповідав за Східну Європу, Кавказ і Центральну Азію. До сферу його компетенції входила також і Україна. З 2007 по 2011 рік Мінгареллі обіймав посаду заступника глави Європейської служби зовнішньої діяльності.

Мінгареллі неодноразово виступав за поглиблення відносин між Києвом і Брюсселем. Як зазначає «Апостроф», ще 2003 року він благословив спільний звіт України і ЄС про стан виконання чинної тоді Угоди про партнерство і співробітництво, де вперше була узгоджена необхідність підготовки нового договору з урахуванням стратегії України на вступ до ЄС.

Нагадаємо, на посаду посла окрім Мінгареллі претендував також швед Пітер Семнебі.