Килимові ігри

ut.net.ua
30 Травня 2008, 00:00

Веселкові надії маємо в жіночій боротьбі, лідер якої – тендітна й водночас напрочуд сильна Ірина Мерлені. Її перемогу в Афінах у фінальній сутичці з чемпіонкою світу, японкою Чіхару Ічо, пам’ятають досі, й у найдрібніших деталях. Шість хвилин наднапруженої боротьби плюс ще три додаткові хвилини – й тріумф українки в складному поєдинку. Коли Ірина піднялася на п’єдестал пошани та зазвучав український гімн, чемпіонка розплакалася, наче дитина. В нинішньому олімпійському циклі спортсменка встигла сходити в декретну відпустку, народила сина Артура та знову повернулася на борцівський килим. І на чемпіонаті світу фінішувала другою, поступившись уже знайомій японці.

Наші сподівання в турнірі з дзюдо пов’язані з бронзовим призером чемпіонату світу Євгеном Сотниковим (вагова категорія більше 100 кг), а також дворазовими чемпіонами Європи Валентином Грековим (до 90 кг) і Геннадієм Білодідом (73 кг). Для хлопців це прекрасний шанс залишити спорт у зеніті слави. Спробує підтвердити невипадковість своїх здобутків срібний призер Ігор в Афінах Роман Гонтюк (81 кг). Серед прекрасної половини людства є шанси в чемпіонки Старого світу Марини Прокоф’євої, котра в Афінах фінішувала п’ятою. У вільній боротьбі за останні чотири роки непогано проявив себе Ібрагім Алдатов (74 кг). Його ніхто не зміг перемогти на першості світу 2006 року, а за рік на цьому самому турнірі він завоював «срібло». Щоправда, на квітневому чемпіонаті Європи в Тампере Алдатов виступив невдало. Зате там уже третю золоту медаль континентальної проби здобув Василь Федоришин (60 кг).

А ось із греко-римською боротьбою ситуація в нас така сама, як і з бейсболом. Тобто ніяка. Дотепер у скарбничці збірної України лише три ліцензії. Поки що відверто розчарував чемпіон світу 2006-го Володимир Шацьких. Вигравши в блискучому стилі першість, яка проходила саме у Китаї, він потім буквально «завалив» кілька престижних міжнародних стартів. Та у наших хлопців ще є остання можливість виправитися – на кваліфікаційному турнірі в сербському місті Нови-Сад. Склад збірної остаточно ще не визначено. Але, швидше за все, в категорії до 66 кг в Пекін помандрують чемпіон Європи та віце- чемпіон світу Армен Варданян, а в категорії до 84 кг – бронзовий призер першостей світу і Європи Олександр Дараган. Нагадаю, в греко-римській боротьбі ліцензії неіменні. В Афінах ніхто з вітчизняних «класиків» (раніше греко-римська боротьба називалася класичною) не піднявся на п’єдестал, проте саме представник цього виду спорту, маріуполець В’ячеслав Олійник, став першим літнім олімпійським чемпіоном суверен- ної України. Почесний трофей він здобув у Атланті-1996.