Київводоканал переджає про “умовно очищену воду” в кранах мешканців кількох районів столиці

15 Листопада 2013, 13:30

В середу, 13 листопада, фахівці ПАТ «АК «Київводоканал» виявили факт проведення будівельних робіт поряд із вищезгаданою штучною водоймою. Після обстеження території та спілкування з представником виконавця робіт з’ясувалося, що роботи проводяться згідно з проектом, погодженим з відповідними організаціями Вишгорода та Київської області, зокрема і з водоканалом міста. 

"Проект передбачає прокладку трубопроводу діаметром 600 мм для пониження рівня води у зливовій водоймі з влаштуванням восьми колодязів та шести фільтрів на виході з озера з подальшим скидом умовно очищеної води в річку Дніпро, нижче за течією якої розташовані водозабірні споруди Дніпровської водопровідної станції. ДнВС забезпечує питною водою третину мешканців міста Києва", – йдеться у повідомленні.

Водночас, у Київводоканалі наголосили – зазначений проект, ані з ними, ані з Екологічною інспекцією не узгоджувався. Також відсутня інформація щодо здатності запроектованих фільтрів очищувати воду до безпечного рівня.

"Слід зазначити, що дощова каналізація м. Вишгород не має очисних споруд, а дощові води збиралися у штучному озері-накопичувачі, поряд з яким і проводяться зазначені роботи. Фахівці ПАТ «АК «Київводоканал» досліджували проби води з озера та з’ясували, що ступінь забруднення, особливо бактеріологічного, перевищує усі допустимі норми. Таким чином, потрапляння значної кількості дощових вод зі зливової водойми у Дніпро може призвести до перебоїв у роботі ДнВС, погіршення якості питної води у районах, які забезпечуються водою з цієї станції, та взагалі до зупинки водозабору і, як наслідок, розбалансованості роботи всієї системи централізованого водопостачання м. Києва", – попередили у Київводоканалі.