Київський суд заарештував журналіста з Узбекистану, який шукав політичного притулку

28 Вересня 2017, 12:55

У Києві суд взяв під варту на 40 днів узбецького журналіста Нарзулло Ахунжонова (Охужонова), який розшукувався через викривальні статті про владу на батьківщині. Про це повідомляє міжнародна організація Committee to Protect Journalists (Комітет із захисту журналістів) з посиланням на адвоката Олексія Федорова.

"Київський суд сьогодні (27 вересня – ред.) затвердив 40-денний термін утримання під вартою Охунжонова, який перебуває у вигнанні з 2013 року", – розповів Федоров.

Зазначається, що адвокат Федоров уже подав апеляцію на арешт.

Нагадаємо, 20 вересня в аеропорту "Київ" (колишня назва "Жуляни") затримали громадянина Узбекистану Нарзулло Ахунжонова (Охужонова) разом із дружиною та п'ятьма неповнолітніми дітьми. У процесі перевірки документів виявилося, що громадянин Узбекистану потрапив у базу Інтерполу та оголошений у розшук. Причина – справа 2009 року про шахрайство на суму 2000 дол. США. Однак правозахисники припускають, що справжня підстава – професійна журналістська діяльність. Ахунжонов писав статті про злочини влади на батьківщині. Зазначається, що Ахунжонов відразу написав заяву про отримання статусу біженця, оскільки мав усі необхідні документи.