Постійний представник Сполучених Штатів Америки при НАТО Кей Бейлі Хатчісон 12 квітня заявила, що Україна веде боротьбу на двох фронтах, а саме зі зовнішньою агресією на Донбасі та з корупцією. Про це повідомляє кореспондент Тижня.
Зазначається, що дана заява прозвучала під час 11-го Київського безпекового форуму, який проходитиме 12 та 13 квітня.
"Тільки боротьба з корупцією, становлення демократичних інституцій, включаючи незалежну судову систему і антикорупційні суди закладе довгострокові засади для боротьби з зовнішнім втручанням і розвитку України, як сучасної європейської держави", – зауважила вона.
Читайте також: Київський безпековий форум 2017: "План Маршалла" для України, "безвіз" та нова риторика ЄС
За її словами, Україна досягла вражаючого прогресу у реформах за останні чотири роки, а саме у розвитку демократії.
Також Хатчісон візначила, що НАТО надалі підтримуватиме прагнення українців бути вільними, але очікує певних кроків з боку країни, зокрема, у законодавчому полі.
"Наступні кроки в оборонні реформі на які очікує НАТО – це Закон про національну безпеку, який має ввести громадянський і демократичний контроль над військовими", – наголосила представник США.
Крім того, Хатчісон сподівається, що даний закон в Україні буде ухвалено в цілому.
Щорічний міжнародний захід "Київський Безпековий Форум", започаткований у 2007 році, є платформою для дебатів із найактуальніших питань безпеки в Європі та Чорноморському регіоні. Метою Форуму є посилення співробітництва у сфері безпеки між Європейським союзом та Чорноморським регіоном, підвищення рівня обізнаності про розвиток безпеки серед ключових гравців, посилення ролі незалежних та неурядових акторів у вирішенні безпекових проблем в Європі.
Захід проводиться за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні, Фонду Маршала, Королівського інституту міжнародних відносин "Chatham House" (Велика Британія), та Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.
Нагадаємо, 5 квітня Верховна Рада прийняла за основу проект закону 8068/П про національну безпеку України. Відповідне рішення підтримали 265 народних депутатів. Зазначається, що секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова виступив з доповіддю про важливість прийняття даного проекту постанови. Зокрема, цим законом визначаються національні інтереси України та загрози національній безпеці, розмежовуються повноваження органів державної влади щодо управління сектором безпеки та оборони, створюється основа для інтеграції політики та процедур органів державної влади та визначається система командування Збройними cилами України.
Раніше секретар Комітету Верховної Ради з питань безпеки і оборони, народний депутат від фракції "Блоку Петра Порошенко" Іван Вінник заявив, що проект закону "Про національну безпеку" до першого читання було доповнено декількома поправками у частині про боротьбу з корупцією та фінансової безпеки держави.
Нагадаємо, 4 квітня Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони ухвалив постанову, яка надає можливість розглянути законопроект президента України про національну безпеку. Правку про правовий статус СБУ та здійснення парламентського контролю над правоохоронними органами зі спеціальними повноваженнями під стенограму буде вносити доповідач від імені голови держави як суб’єкта законодавчої ініціативи під час засідання.
Як повідомлялося, що 21 березня комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони не зміг провести засідання, на якому планувалось розглянути президентський законопроект про нацбезпеку через відсутність кворуму.
Напередодні у комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони заявили про суттєві зміни у президентському законопроекті про нацбезпеку №8068.