Київському скверу Небесної сотні в Києві нададуть офіційний статус

22 Листопада 2018, 17:05

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики депутати підтримали ініціативу щодо офіційного створення скверу на вулиці Михайлівській.Про це повідомляє прес-служба КМДА.

 

Раніше земельна ділянка перебувала у приватній власності,  там планувалося будівництво готельно-офісного центру. Цьогоріч територію було повернуто у власність держави. І тепер надзвичайно важливо надати скверу офіційного статусу – наголошує Володимир Прокопів.

 

«Комісія з питань екологічної політики підтримала мою пропозицію офіційно створити зелену зону по вулиці Михайлівській, 24-26.  Таким чином місто реалізовує електронну петицію щодо повернення киянам скверу Небесної Сотні. Дуже символічно, що це відбулося саме сьогодні – у п’яту річницю Революції Гідності. Офіційний статус захистить земельну ділянку від посягань забудовників. А також дасть можливість місту опікуватися сквером – організувати полив, прибирання та покращити благоустрій» – зазначив Володимир Прокопів.

 

Відповідно до рішення постійної комісії Київради з питань екологічної політики, тепер КО «Київзеленбуд» має подати клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для створення скверу по вулиці Михайлівській, 24-26. А виконавчий орган здійснити заходи щодо зняття арешту з відповідної земельної ділянки та її передачі з державної до комунальної власності територіальної громади міста Києва, відповідно до вимог чинного законодавства.

 

Нагадаємо, у середу, 2 серпня, Вищий господарський суд України остаточно заборонив забудову скверу Небесної Сотні, залишивши в силі рішення господарських судів попередніх інстанцій. Про це повідомила прес-служба Київської міської державної адмінстрації.

 

У грудні 2016 року Господарський суд міста Києва відібрав право власності земельної ділянки скверу Небесної сотні в Києві у приватних власників на користь міста.

 

Як повідомлялося, у вересні 2015 року у Київраді повідомили, що легалізували створений киянами сквер Небесної сотні. Однак згодом з’ясувалося, що компанія, якій раніше виділили землю під забудову не відмовилася від своїх планів. У квітні Господарський суд Києва заарештував ділянку та заборонив будь-яку реєстраційну діяльність на ній.