Богдан Буткевич журналіст Тижня

Київські фани так і не потрапили на харківський стадіон

6 Листопада 2011, 23:25

На гостьовому секторі команди заледве пару десятків найбільш везучих фанатів, яким все ж вдалося потрапити на матч – з декількох сотень,. Сектор щільно оточений співробітниками правоохоронних органів, як це завжди буває в Харкові. Ті ж 500 квитків, що мали бути продані киянам як гостьовій стороні  були продані звичайним харківським вболівальникам.

Наразі в Харкові перебуває близько півтисячі динамівських ультрас, що прибули підтримати свою улюблену команду. Трохи раніше, вдень, делегат матчу Віктор Безрук рекомендував господарям матчу вирішувати питання з приїжджими київськими фанатами на свій розсуд і під свою відповідальність. Цілком передбачувано,  харків’яни не захотіли брати на себе відповідальність за чужих фанатів. Тому офіцер безпеки «Металіста» Сергій Вакуленко заявив, що харківський клуб прийняв рішення не пускати вболівальників з Києва на матч, враховуючи їх «гарячковість»

«Ми дуже розлючені цією ситуацією, – розповів  Тижню  представник київських «ультрас» Тарас Кузьменко, який також став заручником цієї ситуації та наразі, перебуваючи в Харкові, змушений дивитися футбол в барі. – Сотні людей за власний кошт та у власний час приїхали підтримати команду, багато з ультрас прилетіли  до Харкова прямо зі Стамбулу, де вболівали за великий клуб у матчі з «Бешикташем». І тут ми дізнаємося, що через якогось бюрократа нас не пустять на матч. Чому пан Ржечицький, який курує ці питання в структурі ФК «Динамо Київ», не відправив заявку – це вже питання до нього, просто нам ще раз демонструють, що клубу не потрібні його найбільш віддані шанувальники».

За інформацією Тижня, антидинамівські заходи у Харкові розпочалися з самого ранку, коли всі поїзди та рейсові автобуси з Києва зустрічали кордони міліції, через які не проходила жодна людина, яка, на думку правоохоронців, була схожа на футбольного вболівальника. Отже, переважну більшість динамівських ультрас ще з ранку було затримано, після чого доправлено під вартою до пристадіонної площі, де людей і тримали до самого початку матчу, себто, 19.30.

Тій меншості, якій вдалося не ідентифікованими подолати ці кордони, перед матчем прийшли врешті-решт до стадіону з надією потрапити на матч. Їх запускали за міліцейські кордони, але не на сам стадіон, навпаки, «пакували» до автобусів разом з тими невдахами, що знаходилися тут ще зранку. Та згодом відправляли на залізничний вокзал.

«Гарантую, що ми, в свою чергу, не залишимося в боргу і знайдемо можливість адекватно відповісти керівництву клубу на таке свинське ставлення до нас», – заявив Тарас Кузьменко. Як вже повідомляв Тиждень, останнім часом в Україні дуже загострилися стосунки між правоохоронними органами та футбольними фанами.