«Це стосується більше будівельних організацій та фірм, де немає кондиціонерів і можна отримати тепловий удар. Адже перерва в середині дня через спеку дозволяє людям уникнути проблем зі здоров'ям і підвищити ефективність. Але це все добровільно, мерія лише рекомендує», – підкреслили в прес-службі КМДА.
У першу чергу, вважають у мерії, такий графік роботи варто впровадити в серпні, оскільки цей місяць, вважають чиновники, буде найбільш спекотним.
Втім, в Укргідрометцентрі стверджують, що ця інформація – помилкова.
«Швидше за все, вони зробили аналіз минулорічного літа. Тоді серпень був аномально спекотним, температура сягала 40 градусів. Вони подумали, що цього року так само буде. Запити про надання прогнозів вони нам не надсилали. Треба не в серпні впроваджувати сієсту, а коли температура піднімається вище 35 градусів», – стверджує заступник начальника Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко.
Те, що серпень обраний на основі даних минулого року, нам підтвердили і в прес-службі КМДА.
Директор фірми, що займається підбором персоналу, Андрій Макаренко заявляє, що останнє спекотне літо влаштовував собі таку сієсту, але відразу ж відмовився.
«На роботу це мало було схоже. Сієста вводиться лише на маленькій частині підприємств, а всі інші працюють за графіком. Наприклад, у 8 ранку ми не могли нікому додзвонитися, так само як і о 8 вечора.Продуктивність впала», – зазначає він.
У самій мерії кажуть, що самі чекають, коли їм у зв'язку зі спекою підкоригують робочий день.