Земля розміром 1,98 га на перетині вул. Заболотного і Столичного шосе перебуває в оренді у ТОВ «Європейський дім» Ігоря Кононенка, згідно з рішеннями Київради від 2007 та 2012 року. Про це свідчать дані Публічної кадастрової карти.
Йдеться про ділянку в центрі транспортної розв’язки на Столичному шосе в Голосіївському районі.
Фірма отримала цю землю у березні 2007 року. Тоді Київрада ухвалила рішення передати «Європейському дому» ділянку за рахунок не наданих у власність чи користування міських земель. Оренду фірмі погодили на 5 років. При цьому вид використання ділянки був визначений під будівництво, експлуатацію та обслуговування станції технічного обслуговування з виставковими та допоміжними приміщеннями. Відповідний договір було укладено в травні 2007 року.
Коли у 2012 році термін оренди сплив, Київрада погодила продовжити його ще на 5 років.
Однак уже за півтора роки рада ухвалила нове рішення. У жовтні 2013 року оренду ще раз подовжили на 5 років з правом пролонгації. Водночас цим же рішенням змінили вид використання: слова «станції технічного обслуговування з виставковими та допоміжними приміщеннями» замінили на «комплексу об’єктів соціального та адміністративного призначення з допоміжними приміщеннями та паркінгом».
Компанія «Європейський дім» заснована у 2003 році. На момент першого рішення Київради про землевідвід у 2007 році власником фірми був Сергій Шкурат. Перед підписанням договору склад власників змінився – навпіл зі Шкуратом фірмою вже володів Леонід Стричак із села Залужжя Львівської області.
У 2008 р. співвласниками стали Олександр Ємець, Олександр Желтан, Сергій Мухомор, Геннадій Трубніков і Володимир Стричак через ТОВ «КУА «Система капітального інвестування».
З кінця 2010 р. власником «Європейського дому» є ПАТ «ЗНКІФ «ВІК», кінцевим бенефіціаром якого є Ігор Кононенко. Нагадаємо, у 2006-2014 р. Кононенко був депутатом Київради від Блоку Леоніда Черновецького і членом постійної комісії з питань транспорту та зв’язку.
Нагадаємо, 3 лютого Абромавичус заявив про рішення подати у відставку через відсутність підтримки та активну протидію реформам, ініційованим його командою. Міністр звинуватив народного депутата з фракції «Блок Петра Порошенка» Ігоря Кононенка в блокуванні роботи МЕРТ. Разом з Абромавичусом у відставку подали більшість його заступників.
8 лютого у Антикорупційному бюро очільник Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус давав свідчення щодо здійснення тиску при призначеннях у міністерстві з боку деяких депутатів. Допит тривав більше двох годин.
Також Ігор Кононенко звернувся до Національного антикорупційного бюро з проханням провести очну ставку з Айварасом Абромавичусом.