Київрада ввела податок на нерухомість

23 Червня 2011, 14:54

Податок на нерухомість не сплачуватимуть ті, у кого квартира до 120 кв. м., а житловий будинок – до 250 кв. метрів.

Тим часом податок для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. м., а будинок, житлова площа якого не перевищує 500 кв. м., становитиме 1% розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

За квартири, житлова площа яких перевищує 240 кв. м., та будинки, житлова площа яких перевищує 500 кв. м., сплачуватиметься податок в розмірі 2,7% розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного року.

Зі слів заступника голови Київської міської державної адміністрації Руслана Крамаренка, у Києві кількість квартир і будинків, що підлягають відповідному оподаткуванню, становить 4-5%.

Також даним рішенням запроваджується туристичний збір. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію Києва та отримують послуги з тимчасового проживання (ночівлі). Цей збір становитиме 1% від вартості проживання за вирахуванням ПДВ. При цьому до вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги, телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, обов’язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади та інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду.

Також Київрада передбачила збір за місця для паркування транспортних засобів у столиці. Платниками цього збору є юридичні та фізичні особи, які займаються паркуванням на майданчиках для платного паркування та у спеціально відведених автостоянках. Ставки збору, відповідно до рішення, встановлюють за кожен день провадження діяльності із забезпечення паркування засобів у гривнях за 1 кв. м. площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі від 0,03 до 0,05% мінімальної зарплати.

Крім того, даним рішенням запроваджується збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності (торгівля, надання платних побутових послуг, діяльність пунктів обміну валют, діяльність у сфері розваг) в розмірі від 0,08 до 0,4 мінімальної зарплати.

Нагадаємо, прийнятим в листопаді 2010 року Податковим кодексом передбачено введення податку на нерухомість, від якого звільняються зареєстровані мешканці квартир площею до 120 кв. м і будинків до 250 к в . м .

Ставки цього податку встановлюються місцевою владою в таких межах: для квартир загальною площею до 240 кв. м і будинків до 500 кв. м – на рівні до 1% розміру мінімальної зарплати на 1 січня звітного року за 1 кв. м; для квартир понад 240 кв. м і будинків понад 500 кв. м – на рівні 2,7% розміру мінімальної зарплати на 1 січня звітного року за 1 кв. м.

Базовий податковий період – 1 календарний рік.