Київрада не голосуватиме сьогодні за відставку Черновецького

23 Червня 2011, 09:37

Зокрема, ініціаторами проекту такого рішення була фракція БЮТ. У БЮТі вважають, що мер повинен піти у відставку, оскільки не з'являється на засідання Київради і взагалі не працює. Аби це сталося, згідно із законом, необхідно дві третини голосів – 80 осіб.

Однак сама фракція зараз має тільки 10 депутатів. До неї можуть приєднатися фракція «Удар» та «Республіка Київ» – всього 26 чоловік.

В оточенні голови КМДА Олександра Попова кажуть, що ніяких підстав для відставки мера у них немає. Проти відставки Черновецького виступають і депутати блоку мера, і навіть ті, хто вже цей блок покинув, тобто голосів не набереться у будь-якому випадку.

Глава фракції «Громадський актив Києва» у Київраді Олександр Пабат вважає, що питання про відставку – це лише піар БЮТ.

«Їх залишилося мало, ініціатив від них ніяких не надходить і їм потрібен скандал. Вони все зробили для цього – не пройшли належних процедур, тому питання навіть не стоїть на порядку денному. Вони не підписали його в юруправління, не роздали депутатам за 10 днів. Вони питання внесуть з голосу, порушуючи регламент. Природно, голосів не наберуть, вони це знають, і будуть говорити, що провладна більшість не хоче насправді відставки Леоніда Черновецького», – зазначив Пабат.

У самому БЮТ дійсно стверджують, що нинішня київська влада не хоче відставки мера (хоча й активно критикує його «молоду команду»), тому що їй зараз не потрібні дострокові вибори, на яких Попов поки перемогти не зможе – рейтинг ще не наростив.

Нагадаємо, 2 червня регламентна комісія Київради підтримала ініційований депутатами фракції «БЮТ-Батьківщина» проект рішення «Про дострокове припинення повноважень Київського міського голови Черновецького Л.М».

Як відомо, останнім часом Черновецький украй рідко з'являється на публіці. Він не був помічений на багатьох офіційних заходах з моменту приходу до влади  Олександра Попова. Наради за участю мера на сайті київської влади також не анонсувалися. Виключенням стали засідання Київради 24 лютого і 20 квітня. На останньому був обраний новий секретар міськради – Галина Герега.

Нагадаємо також, Печерський районний суд міста Києва 25 травня задовольнив позов голови фракції «УДАР» у Київраді Віталія Кличка до Київського міського голови Леоніда Черновецького, визнавши факт систематичного порушення чинного законодавства з боку мера столиці. У фракції вважають, що дане рішення суду є законною підставою для призначення та проведення в столиці позачергових виборів Київського міського голови.

Юристи вважають, що розпочати процес дострокового припинення повноважень міського голови Києва Леоніда Черновецького можливо щонайшвидше 10 червня.