Київрада на 6,3 млн грн збільшила видатки на підтримку бійців АТО

25 Грудня 2014, 16:51

Київрада збільшила на 6,3 млн грн видатки з бюджету на матеріальну допомогу та компенсацію оплати житлово-комунальних послуг для киян-учасників АТО та їхніх сімей – до 16,3 млн. грн. Відповідне рішення про перерозподіл коштів міської програми "Турбота" підтримали 85 депутатів Київради з 92, зареєстрованих в залі.

Проект рішення був підготовлений Департаментом соціальної політики КМДА, зважаючи на збільшення кількості киян, які беруть участь в АТО, і, відповідно, збільшилась кількість звернень на отримання матеріальної допомоги чи компенсації на оплату ЖКП.

Так, згідно з озвученою інформацією Департаменту, на сьогодні в зоні АТО в бойових діях беруть участь 4 тис. 752 особи, які прописані в столиці. Разом з тим на момент прийняття рішення про виділення відповідних 10 млн грн для виплат учасникам АТО, тобто у вересні цього року, на сході країни в бойових діях, за даними Київського військомату, брали участь 3,5 тис. осіб із Києва. Таким чином, на сьогодні виділених коштів не вистачає.

Водночас у вересні було виділено більше 7 млн грн на допомогу сім’ям загиблих в АТО, на організацію похорон, а також на дороговартісне лікування поранених. Між тим, за інформацією Департаменту соцполітики, за весь цей час не надійшло жодної заяви щодо надання допомоги в оплаті дороговартісного складного лікування, і гроші на ці цілі практично не використані.

Тому пропонується перерозподілити цю суму, направивши 6,3 млн грн на адресну допомогу учасникам АТО та оплату компослуг. При цьому залишається ще близько 1 млн грн, які можна буде, в разі отримання відповідного звернення, виплатити сім’ї загиблого на похорон чи на довготривале чи дороговартісне лікування, пояснюють в Департаменті.