Київгаз озвучив свою версію вибуху у Голосіївському районі столиці

19 Липня 2017, 15:30

Природний газ не міг стати джерелом вибуху на Голосіїському проспекті у Києві.  Про це повідомили у прес-службі Київгазу.

"Запевняємо, що надзвичайна ситуація на Голосіївскьому проспекті 70, не могла статися через несправність системи газопостачання будинку", – йдеться у повідомленні компанії.

Зазначається, що під час первинного огляду місця події ПАТ "Київгаз", виявлено, що 8 липня приладами газорозподільного пункту, що знаходиться в безпосередній близькості до аварійного будинку, не зафіксовано жодних коливань тиску.

Крім того, у лютому 2017 року в житловому будинку на Голосіївському проспекті 70 було проведено повну якісну технічну перевірку системи газопостачання.

"Результати перевірки на герметичність внутрішньобудинкових газопроводів позитивні – жодного падіння тиску не зафіксовано. Якби було зафіксовано протилежне – газ би в лютому 2017 – го не пустили. Обладнання (колонка,плита) в квартирі № 9, за результатами огляду після вибуху, було в справному стані – без слідів пошкоджень як на самих приладах,так і в місцях підключення до газової мережі будинку. Версія про самовільне втручання мешканцем в систему газопостачання будинку підтвердження не знайшла", -зазначили у Київгазі.

Також повідомляється, що в абсолютній більшості квартир у будинку встановлені сигналізатори загазованості. Жоден із пристроїв сигналу в день вибуху не давав, а газові труби будинкової системи газопостачання до їх демонтажу службою ДСНС були в справному стані.

"Враховуючи вищезазначені факти, ми як спеціалісти газової сфери стверджуємо, що природний газ не є причиною вибуху у будинку на Голосіївському проспекті, 70. На даний момент продовжуються слідчі дії щодо з’ясування обставин справи, але національна поліція співробітників ПАТ «Київгаз» ще не опитувала", – підсумували у компанії.

Нагадаємо, 8 липня в триповерховому будинку у Голосіївському районі Києва стався вибух, будівля частково обвалилася, в результаті чого загинули дві людини, ще семеро постраждали. Попередня причина – вибух газу.