ПАТ «Київенерго» отримало від Держенергонагляду вказівку інформувати юридичних клієнтів щодо вимушеної економії електроенергії. Про це повідомили у прес-службі компанії.
Згідно з повідомленням, від Київенерго просять на 30% знизити споживання електроенергії в робочі дні травня 2015 року з 08:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00.
«Термінова необхідність в обмеженні споживання електроенергії викликана дефіцитом генеруючих потужностей в енергосистемі України, у т.ч. Центрального регіону. «Київенерго» окремо звертається до клієнтів, яким встановлюються договірні граничні величини споживання електричної потужності у години максимального навантаження на енергосистему. Так, згідно з вказівкою Держенергонагляду, встановлені граничні величини вводяться в дію з 1 травня. Вони мають враховувати відсоток дефіциту електричної потужності відповідно до затвердженого КМДА та Держенергонаглядом прогнозного балансу споживання електричної потужності», – йдеться у повідомленні.
У компанії повідомили, що в разі, якщо навантаження у зазначені пікові періоди не знизиться та у разі отримання відповідного розпорядження від головного диспетчера НЕК «Укренерго» –Київенерго зобов'язана застосувати заходи з вимушеного обмеження постачання електричної енергії, в т.ч. графіки аварійних відключень споживачів.
Також повідомили, що тривалість та обсяги відключень електроенергії визначаються диспетчером НЕК «Укренерго». Диспетчер Київенерго, відповідно до вказівки Укренерго, а також даних про величину потужності, на яку потрібно скоротити використання електроенергії, застосовує графіки аварійних відключень за певними чергами споживачів.
Також Київенерго звертається із проханням до мешканців столиці економно використовувати електроенергію в побуті. Так, максимальне навантаження енергосистема України відчуває в будні дні з 08:00 до 11:00 і з 20:00 до 22:00, а у вихідні – з 21:00 до 00:00.
Нагадаємо, Міністерство енергетики та вугільної промисловості в серпні 2014 року направило обласним енергопостачальним компаніям повідомлення про можливе тимчасове припинення електропостачання населення у зв'язку з виникненням дефіциту потужностей в об'єднаній енергосистемі України. Україна вперше за тривалий період почала імпортувати енергетичне вугілля для забезпечення потреб теплових електростанцій. 50% електроенергії, що виробляється в Україні, генерують АЕС, решту виробляють ТЕС шляхом спалювання газу і вугілля. Брак газу і зупинка 80% шахт викликали дефіцит енергоносіїв і, як наслідок, електроенергії.