Київ закликав Раду Європи вимагати звільнення з полону професора Козловського

31 Травня 2017, 22:59

Київ закликав комісара Ради Європи з прав людини вимагати звільнення відомого релігієзнавця, професора Ігоря Козловського, якого затримали у Донецьку більше року тому. Таку заяву постійний представник України при Ради Європи Дмитро Кулеба зробив під час комітету міністрів РЄ, передає ВВС-Україна.

Кулеба звернувся до комісара РЄ з прав людини Нільса Муйжніекса.

Також дипломат поінформував членів РЄ про справу професора Ігоря Козловського. Йшлося про тривале ув'язнення професора та нещодавнє "протизаконне рішення про його подальше позбавлення волі".

"Дмитро Кулеба закликав Комісара втрутитись у цю справу та, використовуючи свої повноваження у цій сфері, вимагати звільнення професора Козловського", – йдеться у повідомленні постійного представництва України при Раді Європи.

Відомого у Донецьку викладача і професора затримали ще у січні 2016 року. Рідні довго не могли з'ясувати, де він і що з ним і хвилюються через його здоров'я.

3 травня так званий «військовий трибунал «ДНР» «засудив» незаконно утримуваного донецькими бойовиками українського історика і релігієзнавця Ігоря Козловського до 2 років та 8 місяців позбавлення волі. За словами сина, Олександра Козловського, «суд» бойовиків «не взяв до уваги ані вік 63-річного вченого, ані те, що в утримуваного є син-інвалід, який потребує його піклування».

16 травня представниця України в гуманітарній підгрупі Ірина Геращенко за підсумками засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську заявила, що терористи нібито погодилися включити Козловського до списку заручників, яких можуть звільнити.

30 травня племінник в'язня, Денис Козловський, повідомив, що бойовики перемістили заручника з Донецька в Микитівську виправну колонію №87 у Горлівці.