Київ закликав Євросоюз посилити тиск на Росію через засудження журналіста Асєєва

23 Жовтня 2019, 11:23

Постійний представник України при ЄС Микола Точицький закликав Євросоюз відреагувати на засудження в окупованому Донецьку українського журналіста Станіслава Асєєва та посилити політичний тиск на Росію. Про це дипломат написав 22 жовтня у Twitter.

 

"Російський окупаційний режим боїться правди та незалежної журналістики. Український журналіст Станіслав Асєєв засуджений до 15 років окупантами в Донецьку. Ми закликаємо ЄС рішуче відреагувати та посилити політичний тиск на Росію, щоб звільнити усіх незаконно затриманих громадян України", – заявив Точицький.

 

Раніше представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір закликав негайно звільнити ув'язненого у так званій "ДНР" українського журналіста та блогера Станіслава Асєєва.

 

Як повідомлялося, Асєєва засудили до 15 років позбавлення волі за рішенням так званого Верховного "суду" самопроголошеної "Донецької народної республіки". 

 

Нагадаємо, Станіслав Асєєв, який жив в окупованому Донецьку, із 2 червня 2017 року перестав виходити на зв'язок. Учасники тристоронньої контактної групи в Мінську внесли ім'я журналіста в список полонених для обміну.

 

16 липня того ж року терористи визнали, що зниклий Асєєв перебуває у них за ґратами.