Київ вимагає повернути понад $14 млрд переплати за контрактом – Газпром

29 Серпня 2016, 23:08

Російський Газпром вперше офіційно розкрив суму зустрічних вимог НАК "Нафтогаз України" в Стокгольмському арбітражі у справі про умови контракту на постачання газу в Україну, вона складає $14,23 млрд. Про це йдеться в повідомленні Газпрому.

"Нафтогаз звернувся в Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма з вимогами про ретроактивну зміну ціни на природний газ, відшкодування всіх переплат, здійснених з 20 травня 2011 року, і скасування положення, що забороняє реалізацію поставленого по ньому природного газу за межами України. Уточнена сума вимог НАК склала понад 14,23 млрд доларів", – йдеться в повідомленні.

На сьогоднішній день претензії Нафтогазу до Газпрому в Стокгольмському арбітражі за двома позовами – за постачання газу і за контрактом на транзит – складають понад 26,6 млрд доларів, претензії російської сторони – 38,7 млрд доларів.

Як повідомлялося, Нафтогаз за "транзитним" позовом вимагає передати його права та обов'язки за транзитним договором оператору ГТС – компанії Укртрансгаз відповідно до вимог Третього енергопакету, а також змінити методику розрахунку транзитного тарифу відповідно до європейських стандартів і положень енергетичного і антимонопольного законодавства України та ЄС. Щодо контракту на постачання газу вимоги Нафтогазу пов'язані із закупівлями газу з 2010 року (після першого звернення до Газпрому з пропозицією привести ціни у відповідність з поточним ринковим рівнем згідно з умовами контракту) до 2014 року за цінами вище ринкових. В самому Нафтогазі вважають сильною свою позицію судового розгляду з Газпромом в Стокгольмі.