Міністерство закордонних справ України засуджує неузгоджений з українською стороною візит до тимчасово окупованого Росією Криму голови російського уряду Дмітрія Мєдвєдєва, здійснений ним 27 квітня. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс.
«МЗС України надіслало ноту протесту з вимогою припинити порочну практику здійснення візитів посадових осіб Росії на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, а також невідкладно пояснити причини виявлення російськими високопосадовцями демонстративної неповаги до чинного законодавства України та позиції світової спільноти», – сказав він.
Дипломат відзначив, що цей візит, як і попередні подібні поїздки посадових осіб Росії на тимчасово окуповану територію України, МЗС розцінює як умисні дії, спрямовані на подальше свідоме загострення двосторонніх відносин та демонстрацію неповаги до норм міжнародного права, зокрема, Статуту ОНН, резолюції Генасамблеї ООН «Територіальна цілісність України, договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ від 1997 року.
Речник у цьому контексті звернув увагу на оприлюднений Фрідом хаус звіт про свободу слова у світі, де Крим, як окупована територія, цього разу оцінювався окремо і посів одне з останніх місць, отримавши 94 з можливих 100 балів, поступившись навіть Сирії та Ірану.
Він додав, що сама Росія також не набагато випередила Крим, опинившись у хвості рейтингу з 83 балами.
«Такий стан ЗМІ в Криму зумовлений обмежувальними нормами російських законів про ЗМІ, а також переслідуванням їх окупаційною владою», – підкреслив Перебийніс.
Також читайте: Наступ на кримські медіа: від переслідувань журналістів до позбавлення ліцензій ЗМІ.
Дипломат звернув увагу, що Фрідом хаус вважає зміну свободи слова в Україні «найбільш разючими», оскільки країна поліпшила свій показник з 63 до 58 балів, перейшовши з «невільних» до «частково вільних» країн за рівнем свободи слова.
«Як бачимо, Росія і окупований нею Крим, на жаль, рухається у протилежному напрямку», – наголосив Перебийніс.