Київ сподівається отримати рішення СОТ щодо Росії у 2018 році

28 Грудня 2017, 11:52

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі  Наталія Микольська повідомила, що Україна в 2018 році очікує на рішення Світової організації торгівлі (СОТ) щодо російської заборони експорту залізничного обладнання. Про це пише Європейська правда.

"Терміни розгляду справ і робота панелі є конфіденційними, ми не можемо оголошувати дати. Втім, ми очікуємо, що у нас наступного року буде прийняте рішення по одній зі справ – щодо російської заборони експорту залізничного обладнання", – заявила вона.

За словами Микольської, загалом у СОТ в роботі є чотири справи, подані Україною проти інших країн, три з них – проти РФ, одна – проти Казахстану, також є дві справи, ініційовані РФ проти України.

Нагадаємо, у вересні 2016 року Україна подала у СОТ позов до РФ через обмеження українського транзиту. Київ закликав Російську Федерацію негайно скасувати необґрунтовані транзитні обмеження і відновити вільний режим транзиту для всіх членів Світової організації торгівлі. Ішлося про чергові кроки з обмеження транзиту українських товарів через територію РФ до країн Середньої Азії, передусім до Казахстану й Киргизстану.

Згодом Європейський Союз направив у СОТ офіційний лист про намір приєднатися як третя сторона до позовів, поданих Україною у СОТ щодо торговельних і транзитних обмежень з боку Російської Федерації.

У вересні 2017 року перший торговий представник України Наталія Микольська заявила, що Київ готується подати в СОТ ще один позов проти РФ, який стосується обмеження на ввезення до РФ українських продовольчих товарів на підставі санітарних норм.