Київ проситиме ЄС направити військових експертів в Україну — Єлісеєв

24 Квітня 2015, 09:35

У понеділок, 27 квітня, під час саміту ЄС у Києві Україна проситиме Європейський Союз направити на схід України експертів зі знешкодження вибухівки та тренування правоохоронців. Про це заявив посол України в ЄС Костянтин Єлісеєв.

За його словами, Україна підніме це питання стане темою переговорів між президентом України Петром Порошенком, головою Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером і президентом Європейської Ради Дональдом Туском.

"Ми вважаємо, що настав час перейти від теоретичних обговорень до практичної дискусії", зазначив Єлісеєв, додавши, що Україна запропонує ЄС направити спостережну місію в Східну Україну, щоб визначити можливу ​​ролі Євросоюзу в залагодженні конфлікту.

За словами представника України в ЄС, Київ підготував список із 15 різних завдань, які місія ЄС може виконувати на підтримку виконання Мінських домовленостей. Зокрема, місія ЄС доповнюватиме процес моніторингу, здійснюваного Організацією з безпеки та співробітництва в Європі. Крім того, експерти ЄС можуть допомогти Україні у відновленні контролю над кордоном з Росією, розмінуванні територій Донецької та Луганської областей та в підготовці місцевої поліції.

Крім того, на порядку денному саміту 27 квітня будуть питання енергетичної безпеки та реалізації угоди про вільну торгівлю між ЄС та Україною.

Раніше повідомлялося, що Україна звернулася до ЄС із проханням направити на Донбас поліцейську місію CSDP для забезпечення виконання умов перемир'я.

Нагадаємо, Євросоюз запланував на 27 квітня саміт у Києві за участі лідерів ЄС й президента Петра Порошенка.

 

98