Відповідне рішення на подання Генпрокуратури було ухвалено судом 21 квітня.
Підставою для позовів стали результати перевірок, якими було встановлено численні порушення законодавства при отриманні у 2007 році обслуговуючими кооперативами "Технолог", "Освітянин" і "Соцбудівництво" земельних ділянок, розташованих у Голосіївському районі столиці, загальною площею понад 302 га.
Так, рішеннями Київської міської ради від 1 жовтня 2007 року всупереч вимогам Земельного та Житлового кодексів, законів України "Про природно-заповідний фонд України" та "Про охорону культурної спадщини" передано вказаним кооперативам землі природно-заповідного фонду та історико-культурного призначення площею 302,79 га, у тому числі 220,99 га безоплатно у приватну власність для будівництва житла та 81,8 га в довгострокову оренду для рекреаційних цілей та благоустрою території.
При цьому засновниками цих кооперативів були лише по чотири фізичні особи, які не потребували поліпшення житлових умов. У подальшому вказані кооперативи передали земельні ділянки, які були надані їм у приватну власність, до статутного фонду інших товариств.
У Генпрокуратурі нагадали, що з урахуванням попередніх судових рішень за позовами відомства скасовано незаконні рішення Київради про передачу обслуговуючим кооперативам понад 960 га земель природно-заповідного та історико-культурного призначення вартістю понад 1,3 млрд. грн.
Нагадаємо, у квітні рішенням Господарського суду Києва у державну власність повернуто землю площею понад 106,91 га у Голосіївському районі столиці.
Рішенням Господарського суду Києва майже 100 га землі повернули ландшафтному заказнику «Острів Жуків». Рішенням Господарського суду Києва 99,74 га землі повернули Національному музею архітектури та побуту України в селі Пирогів біля Києва.