Кияни активно відсуджують у комунальників компенсації збитків, завданих сніговим колапсом

22 Серпня 2013, 10:26

За розбиту брилою снігу «Шкоду Октавію» клієнту юриста Романа Овода вдалося відсудити 12 тис. грн.

«Це сталося на стоянці у дворі житлового будинку, в самому центрі Києва – на вул. Антоновича. На машину з останнього поверху будинку злетіла снігова лавина і розбила не тільки лобове скло, але і пом'яла капот, дах, пошкодила парктронік. Суд задовольнив позов у ​​повному обсязі », – розповів Овід.

Власниці «Хонда пілот», на яку на Оболонській набережній впав сніг з льодом, ЖЕК повернув 84,5 тис. за ремонт машини і моральний збиток.

За забої та переломи від ожеледі суд постановив виплатити потерпілим до 17 тис. грн.

Правозахисник Едуард Багіров заявив, що кияни цього року дійсно стали більше боротися за свої права: «Це вперше вигравали так багато судових спорів проти комунальників. Але варто визнати, що і заявників було на третину більше, ніж торік. І справа не тільки в тому, що людей травмувалося більше. Просто вони нарешті зрозуміли: тільки коли почнуть відстоювати свої права в судах, місто стане чистішим і безпечнішим. Я впевнений, що цього року ті комунальники, яких людям вдалося покарати, будуть підходити до своєї роботи набагато ретельніше».

Проте за бурульку, яка цієї зими на вул. Ярославів Вал, 20, вбила людину, ніхто не відповів.

«Коли мамі на голову впала та гігантська бурулька, я відразу звернувся до юристів і до правоохоронних органів. Бажання у нашій сім'ї було одне – покарати комунальників за безвідповідальність. – зазначає син загиблої Олени Скрипник. Справа була відкрита на директора ЖЕКу за статтею «службова недбалість». Але він став відмахуватися посадовою інструкцією, мовляв, не він винен, що там утворилася брила льоду. Стрілки перевели на головного інженера, а той заявив, що винен майстер. Перед нами постало питання – посадити майстра або просто закрити справу, і ми вирішили закривати».

Нагадаємо, у березні у західній частині України пройшли рекордні снігопади, які паралізували транспортне сполучення між містами і залишили без електроенергії сотні населених пунктів. Зокрема було паралізовано рух у Тернополі, Ужгороді, в Івано-Франківську, Львові, Рівному, Луцьку, згодом на Хмельниччині.

Без електропостачання залишилися 343 населених пункти, а на трасі «Київ-Чоп» утворився 30-кілометровий затор. Аномальний снігопад заблокував Київ.

8 серпня стало відомо, що Кабінет міністрів України виділив 2,8 млн грн для відшкодування втрат, пов'язаних з ліквідацією наслідків стихії, що сталася в Україні 22-26 березня.