КВУ заявляє про початок масового підкупу виборців у п’яти проблемних округах

22 Січня 2013, 14:29

"Вже сьогодні є певна інформація, що деякі кандидати (на участь у перевиборах) вже починають … будувати піраміди зі скупки голосів, і це може зіграти свою роль", – сказав Черненко.

При цьому він не назвав конкретних прізвищ кандидатів і в яких саме округах зафіксовані такі факти підкупу.

У той же час голова КВУ зазначив, що його організація продовжує моніторити ситуацію у всіх 5 округах і має намір це робити надалі.

Черненко також спрогнозував, що перевибори в окрузі № 224 у Севастополі, на яких виграв призначений пізніше міністром оборони Павло Лебедєв, швидше за все будуть проведені вже навесні, при цьому зазначивши, що проведення перевиборів в округах № № 94, 132, 194, 197 і 223 навесні 2013 практично нереально.

Нагадаємо, 5 листопада 2012 року ЦВК визнала неможливим встановити результати виборів народних депутатів у 5 одномандатних округах – № № 94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область) та 225 (Київ, Шевченківський район). Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори в цих округах.

9 січня народні депутати від Партії регіонів звернулися до Конституційного Суду для вирішення питання щодо проведення повторних парламентських виборів у 5 проблемних одномандатних округах.

Як відомо, законом "Про вибори народних депутатів" не передбачена можливість невизнання результатів виборів у одномандатних округах, тому ЦВК відмовилася призначати повторні вибори до зазначених п'яти округах до врегулювання даної проблеми в законодавчому порядку.

В опозиції заявили, що вимагатимуть ухвалення в парламенті рішення про перевибори у 6-ти округах, а також щодо проведення виборів до Київради і мера Києва.