КВУ спрогнозував 20 “гарячих точок” на місцевих виборах – інфографіка

23 Жовтня 2015, 17:48

Комітет виборців наніс на мапу населені пункти, де зафіксовано серйозні проблеми та порушення під час підготовки до виборів 25 жовтня. Карту продемонстрували прес-служба КВУ.

До «гарячих точок» віднесено 20 міст. Серед названих проблем: технічна організація виборів, криміналізація виборчого процесу та жорстка конкуренція між кандидатами.

«У чотирьох містах зафіксовано проблеми відразу за кількома параметрами. До таких міст належать Дніпропетровськ, Харків, Рівне та Херсон», – повідомили у КВУ.

Повідомляється, що в 11 містах наявні проблеми із технічною організацією виборів (запізнення із виготовленням або серйозні помилки в бюлетенях, явно виражена некомпетентність або  заангажованість ТВК). До таких міст віднесено Черкаси, Тернопіль, Новомосковськ, Лисичанськ, Маріуполь, Цюрупинськ, Ужгород, Харків.

У восьми містах зафіксовано випадки криміналізації виборчого процесу (напади на кандидатів, штаби, агітаторів, знищення агітаційної продукції/наметів). Зокрема, в Рівному, Херсоні, Одесі, Луцьку, Глухові, Ірпіні, Харкові та Каховці.

Ще у восьми містах спостерігається висока конкуренція між кандидатами, що може призвети до незаконних спроб вплинути на волевиявлення громадян. Зокрема, такі випадки зафіксовано в Миколаєві, Дніпропетровську, Херсоні, Вінниці, Кременчуку, Жмеринці, Нікополі, та Рівному. 

Як повідомлялося, у ЦВК назвали Черкаси найгарячішою точкою майбутніх місцевих виборів.