Комітет виборців України повідомив, що серед кандидатів на посаду президента є 16 чинних народних депутатів, 14 з яких майже не голосували у Верховній Раді в лютому. Про це в понеділок, 4 березня, повідомляє прес-служба КВУ.
"Серед кандидатів на посаду Президента є 16 чинних народних депутатів України. КВУ проаналізував їх роботу у Верховній Раді за період лютого 2019 року. Зокрема, щодо участі в голосуваннях Ради. Із 16 депутатів-кандидатів у президенти лише 2 взяли участь бодай у половині голосувань парламенту за місяць. Це Віктор Кривенко, який взяв участь в 70% голосувань і Юрій Тимошенко, який долучився до 69% голосувань", – йдеться в повідомленні.
Водночас у КВУ відзначили, що в інших кандидатів показники значно нижчі. А саме: Дмитро Добродомов взяв участь в 36% голосувань, Ольга Богомолець – 33%, Юрій Дерев’янко – 30%, Олександр Шевченко – 28%, Юлія Тимошенко – 27%, Олександр Вілкул – 17%, Сергій Каплін – 16%, Олег Ляшко – 13%.
"Шестеро політиків взяли участь менше, ніж в 10% голосувань. Це Юрій Бойко (8% голосувань), Аркадій Корнацький (6%), Віктор Бондар (2%), Сергій Тарута (1%), Віталій Купрій (1%), Євгеній Мураєв (0, 97%)", – наголошується в повідомленні.
Як зазначається, за місяць відбулося 12 пленарних засідань Ради. Із них Кривенко був письмово зареєстрований на 12, Юрій Тимошенко – 9, Добродомов – 5, Богомолець – 9, Дерев’янко – 9, Шевченко – 7, Юлія Тимошенко – 8, Вілкул – 6, Каплін – 6, Ляшко – 8, Бойко – 12, Корнацький – 2, Бондар – 2, Тарута – 2, Купрій – 4, Мураєв – 1.
"Офіційно депутати не пропускали засідання з поважних причин (хвороба, відпустка), тому мали б брати участь в усіх голосуваннях Ради", – додали в КВУ.
Всього в лютому відбулося 206 голосувань.
Нагадаємо, 15 січня Комітет виборців України повідомив, що серед зареєстрованих та потенційних кандидатів на посаду президента є 12 чинних народних депутатів, 11 з яких систематично ігнорували голосування Верховної Ради. За даними дослідження, 11 політиків систематично ігнорували голосування ВР, троє – майже не з’являлися в Раді, четверо – так і не стали авторами жодного прийнятого закону. У КВУ повідомили, що найвищий результат в Олега Ляшка, який взяв участь лише в 50% голосувань парламенту (натискав "за", "проти", "утримався"). Сергій Каплін долучився до 36% голосувань, Олександр Шевченко – 30%, Юлія Тимошенко – 25%, Віталій Купрій – 17%. У інших кандидатів показники ще нижчі. Сергій Тарута взяв участь в 12% голосувань, Олександр Вілкул – 11%, Вадим Новинський – 8%, Михайло Добкін – 6%, Юрій Бойко – 4%, Андрій Білецький – 4%. Найнижчий результат в Євгена Мураєва, який взяв участь лише в 2% голосувань Ради.