КВУ повідомив, що у партії “Слуга народу” офіційно не працює жодна людина

20 Листопада 2019, 15:20

У політичній партії “Слуга народу” офіційно не працевлаштована жодна людина. Про це у середу, 20 листопада, повідомив Комітет виборців України, посилаючись на звіт партії за ІІІ квартал 2019 року, що включає період із липня до вересня.

 

“Відповідно до звіту «Слуги народу» про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, в політичній партії офіційно не працює жодної особи. Так, у графі «працівники складу апарату партії» вказано цифру 0. Для порівняння: у ВО «Батьківщина» офіційно працює 73 особи, в «Європейській солідарності» – 46 осіб, в «Голосі» – 3, Радикальній партії Олега Ляшка – 20, «Самопомочі» – 264, «Українській стратегії Гройсмана» – 3”, – йдеться у повідомленні.

 

У КВУ звертають увагу й на те, що "Слуга народу" не витрачала офіційно коштів на заробітну плату.

 

“Всього за період липня-вересня партія витратила 240 млн грн, із них 0 грн – на заробітну плату”, – йдеться в публікації.

 

Окрім того, за даними КВУ, у "Слуги народу" не зареєстровано жодного місцевого осередку зі статусом юридичної особи.

 

"Складно уявити парламентську політичну партію, в якій би працювали особи виключно на волонтерських засадах. Зокрема, партію, в якої немає оплачуваного на постійній основі бухгалтера, охорони, секретаря, працівників прес-служби та оргвідділу. Багаторічна практика вказує, що такі партії можуть здійснювати тіньову оплату праці – «в конвертах»", – заявив голова КВУ Олексій Кошель.

 

За його словами, схожа ситуація і з місцевими осередками партій, які не мають статусу юридичних осіб. Загалом, Закон “Про політичні партії в Україні” дозволяє існування місцевих організацій без такого статусу. Проте, на думку експертів КВУ, це свідчить про централізований характер управління та може бути спробою тінізації партійного життя.

 

“Зокрема, такі місцеві організації не здатні проводити повноцінну фінансову та господарську діяльність через відсутність рахунків у банках. Однак це також полегшує життя партіям, які не зобов’язати звітувати про діяльність осередків без статусу юросіб перед НАЗК”, – пояснює Кошель.

 

Зауважимо, відповідно до даних Реєстру політичних партій, "Слугу народу" було офіційно зареєстровано 31 березня 2016 року.

 

Як повідомлялося, фракція "Слуга народу" вирішила виключити зі свого складу депутатів Скороход і Полякова.