Одними з головних проблем кампанії з місцевих виборів в Україні стало застосування насильства та чорного піару стосовно кандидатів та використання тіньових коштів. Про це свідчать дані Комітету виборців України.
"Однією із головних проблем кампанії стало використання тіньових коштів і застосування насильства та чорного піару стосовно кандидатів", – ідеться в повідомленні.
Не менш важливою проблемою є використання насильства та нищення агітматеріалів конкурентів. Наприклад, на Харківщині підпалили машину кандидата від "Європейської Солідарності", це вже 11-ий випадок насильства щодо кандидатів у ході передвиборчої кампанії.
Голова КВУ Олексій Кошель наголосив на проблемі, яка полягає в тому, що члени ДВК відмовляються від голосування на дому, бо вбачають у цьому небезпеку для свого здоров’я.
"Ключова проблема – держава не профінансувала належним чином засоби особистого захисту для членів ДВК. Можемо спостерігати, як держава самоусунулась від вирішення цієї проблеми, і кожен член ДВК має самостійно думати сам як себе захистити", – зазначають у КВУ.
Серед ключових відмінностей від місцевих виборів 2015 року, які виокремили в Комітеті виборців, – це активне використання “виборчого туризму”, який розпочався внаслідок зміни законодавства, тож громадяни змогли змінювати виборчу адресу
У КВУ не виключають, що внаслідок цього результати виборів у деяких громадах можуть бути сфальсифіковані.
Крім того, голова КВУ зазначив, що кількість кандидатів на цих місцевих виборах практично така ж, як і в 2015 році, однак партій значно більше. Це зумовлене тим, що в Україні є регіональні партії, які висувають кандидатів лише в певній області чи в конкретному місті.
Як повідомлялося, напередодні дня проведення місцевих виборів Служба безпеки України закликає громадян повідомляти про порушення виборчого законодавства та факти незаконного втручання у виборчі процеси за телефоном гарячої лінії.