"Я не пам'ятаю жодного випадку, коли це значно вплинуло на результати виборів. "Клони" відбирають у лідерів перегонів соті частки відсотка. А ті кандидати, проти яких ця технологія спрямована, навпаки, здобувають більший авторитет в очах виборця. Людей дуже важко обдурити, вони відразу бачать, хто справжній, а хто – ні", – вважає голова КВУ Олександр Черненко.
У повідомленні також наводяться конкретні приклади реєстрації кандидатів з однаковими іменами.
Так, в Івано-Франківську зареєстровано два Олександр Сича, в окрузі № 44 (Донецька область) два Романа Лигіна, у Київській області балотуються два Михайла Поплавських.
У виборчому окрузі №17 (Вінницька область), де вже зареєстрований кандидатом Олексій Порошенко, документи на реєстрацію подав ще один Олексій Порошенко, 26-річний житель Чернігова із середньою професійно-технічною освітою.
На думку Черненка, якщо кандидати з самого початку починають займатися брудними технологіями, це означає, що їм просто нічого запропонувати своїм виборцям.
Нагадаємо, 10 серпня Центральна виборча комісія висловила стурбування практикою реєстрації в кандидати в депутати Верховної Ради людей з іменами, що збігаються з іменами відомих політиків.
Вибори Ради пройдуть 28 жовтня за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками партій (для проходження в Раду необхідно подолати бар'єр 5%), ще 225 – в мажоритарних округах.