КВУ: якщо опозиція “обнулить” списки, Рада продовжить працювати

Акценти
4 Листопада 2012, 15:49

"Думаю, якщо до цього дійде, буде чергова правова безвихідь, і я не знаю, як з неї можна вийти, тому що один з варіантів розвитку подій – поточний склад Верховної Ради просто не буде призначати нові вибори і продовжить працювати", – заявив Черненко.

При цьому він допускає можливість того, що опозиція таки здійснить свій намір.

"Історія, яка вже тиждень тягнеться в певних округах, незважаючи на те, що на 90% округів все нормально пораховано, дає додаткові козирі опозиції в тому, що вибори брудні, сфальсифіковані. І тут мова йде не про те, щоб завоювати додатково п'ять або десять мандатів на користь опозиції – мова йде про дуже сильну моральну перемогу опозиції над владою, яка не може швидко порахувати голоси", – пояснив він.

"Думаю, саме це змусило опозицію до того, щоб з'явилася така ініціатива – просто анулювати ці вибори і йти на нові, тому що психологічно зараз опозиція виграє", – вважає експерт.

"Я не знаю, наскільки це буде реально, бо треба розуміти, що є заява лідерів, а є мажоритарники або списочники, які вклали мільйони доларів, у тому числі від опозиції, в цю перемогу. Наскільки вони погодяться на такий розвиток подій? Але сьогодні такий сценарій виглядає досить реальним", – зазначив Черненко.

На його думку, якщо новий склад Верховної Ради не зможе зібратися через те, що там не буде конституційної більшості – 300 голосів – то буде черговий колапс, тому що позачергові вибори необхідно буде призначати нинішньому складу Верховної Ради, в якому провладна більшість.

Нагадаємо, народний депутат Сергій Соболєв заявив, що керівництво об’єднаної опозиції «Батьківщина» розгляне питання про «обнулення виборчих списків» на нараді, котра має відбутись сьогодні шостій вечора.

 Згодом про аналогічні плани повідомили представники партії УДАР та ВО "Свобода".

90