За словами Кваснєвського після помаранчевої революції Україна мала неймовірно великий кредит довіри Заходу, більший, ніж у країни Центрально-Східної Європи у 1989-1990 роках
«Уже після революції я мав нагоду бути з Ющенком у багатьох місцях світу – ми були у Давосі, у Брюсселі, у Вашингтоні, – зазначає він. – Для нього всі ці двері були ширше відкритими, ніж для Валенси у 90-му році. Кредит довіри до України був вищим, ніж для країн Центрально-Східної Європи у 1989-1990 роках. М’яко кажучи, щоб не образити моїх українських приятелів, ці можливості залишилися не використаними, їх змарнували», – пояснив Кваснєвський.
Оцінюючи зовнішньополітичний курс команди Віктора Януковича, польський екс-президент іронізує.
«Коли йдеться про теперішню українську еліту, команду Януковича, то я думаю, що там переконані в тому, що можна бути трішки вагітним. Тобто, для них ідеальним рішенням було б на 30% перебувати в Митному союзі, а на 70% – у Євросоюзі», – сказав Квасневський.
Разом із цим, сучасний етап відносин України з Євросоюзом Квасневський називає історичним. Процес укладення договору про асоціацію між Україною та ЄС він порівнює з грудневим референдумом 1991 року, під час якого більшість українців проголосувала за незалежність своєї держави.
Як повідомлялось, депутати групи «Зелених» в Європейському парламенті Вернер Шульц і Ребекка Гармс вважають, що українська влада повинна довести ЄС справжню прихильність до проведення реформ, необхідних для укладення угоди про асоціацію. Поки ж «політичне керівництво України на чолі з президентом Януковичем свідомо марнує шанси на угоду про асоціацію. Замість зміцнення верховенства права ситуація погіршується…»
Читайте також: Після зустрічі з Януковичем лідери ЄС не впевнені, що угоду про асоціацію підпишуть