«Досить порівняти заходи Євросоюзу стосовно Росії – хоча б в економічній сфері – з тим, як він чинить з країнами «Східного партнерства». Тоді швидко виявляється, що говорити нема про що. Різниця в масштабах гігантська – природно, на користь Росії.
Так, наше втручання і допомога під час української кризи були визнані антиросійською діяльністю. Путін ображав мене за них, але немає потреби приймати подібні речі близько до серця: це була всього лише риторика для внутрішнього використання. Найбільше, можна відповісти, що перед Росією відкриті всі шляхи до співпраці з ЄС. Більш того, атмосфера в Євросоюзі по відношенню до Росії тепер хороша – набагато краща, ніж до України чи Білорусі: з ними в серйозний діалог взагалі не вступають», – заявив він.
На думку Квасьнєвського, Україна і Росія не можуть нічого запропонувати одна одній окрім труднощів.
«Сьогодні, коли в самій Росії говорять про модернізацію, її шанси пов'язані виключно з Євросоюзом, а не з побудовою російської неоімперії або навіть м'якої зони економічного співробітництва. Приміром, перед Україною стоїть та ж сама проблема модернізації, що і перед Росією: і тій і іншій потрібно осучаснити свою промисловість і технології, потрібні і ринки збуту. Що ці дві країни можуть запропонувати один одному? Множення труднощів. Бо навіть якщо вони разом сядуть за стіл з метою вирішити проблему відставання, то в кращому випадку вони зможуть разом поплакати, що їм все не вистачає», – стверджує він.