Кузьмін: свідок у США підтвердив, що вбивство Щербаня оплачено з грошей Тимошенко і Лазаренко

20 Грудня 2011, 09:26

«У США вже було допитано свідка, який розповів, що гроші за усунення Щербаня переводилися з рахунків Ю.Тимошенко і П.Лазаренка. Мотивом вбивства стало перешкоджання з боку депутата парламенту Євгена Щербаня увійти на ринок Донецького регіону компаніям, підконтрольним П.Лазаренку та Ю.Тимошенко», — сказав заступник генпрокурора.

Однак для підтвердження цієї інформації, за словами Кузьміна, потрібно допитати ще екс-прем'єра Павла Лазаренка.

«Але ми не можемо це зробити протягом року. Щоб наш слідчий міг працювати на території США, він повинен отримати на це згоду американського уряду. Поки такої згоди немає. Вже рік ведемо перемовини про дату нашого приїзду для проведення допиту. Але американська сторона під різними приводами не може визначитися. Нас туди просто не пускають», — сказав він.

Водночас Кузьмін не стверджує, що Тимошенко замовила вбивство Щербаня.

«Ми й не говоримо, що вона (Тимошенко – ред.) замовила вбивство і його сплатила. Ми говоримо про те, що нами встановлено, що гроші кілерам надійшли з рахунків Лазаренка і Тимошенко», – уточнив він.

Кузьмін наголосив, що у слідчих є свідчення посередника, який під час переговорів з кілером сказав: «Цю частину заплатить Юля».

«Ми зобов'язані перевірити ці свідчення, а нам твердять, що це політичне переслідування», – поскаржився він.

Нагадаємо, у серпні перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін заявив про наявність у прокуратури США показів свідка в справі екс-прем'єра Павла Лазаренка  про оплату вбивства депутата Верховної Ради Євгена Щербаня за рахунок коштів Лазаренка і Тимошенко.

Пізніше прес-служба лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко спростувала причетність екс-прем’єра до вбивства Євгена Щербаня.

Як відомо, у серпні адвокат Лазаренка Марина Довгопола поширила заяву екс-прем'єра Павла Лазаренка про те, що він не має жодного відношення до замовних вбивств Євгена Щербаня та Вадима Гетьмана.

4 листопада 1996 року в аеропорту Донецька на виході з трапу літака двоє кілерів у формі пілотів цивільної авіації відкрили вогонь з автоматів,вбили депутата Верховної ради бізнесмена Євгена Щербаня, смертельно поранили його дружину. Вбивці зникли з місця злочину на автівці, яка приїхала за ними прямо на льотне поле.