«У Качанівській колонії такий же діагноз поставили 150 жінкам. Якщо бути відвертим, то ці жінки у колонії потребують такого ж лікування. І було б справедливим відправити тих жінок на лікування в Німеччину. Однак я не думаю, що німецька сторона захоче прийняти 151 ув'язненого», – сказав Кузьмін
Водночас, заступник Генпрокурора повідомив, що українським законодавством не передбачено лікування ув’язнених за кордоном, однак це і не заборонено. Кузьмін зазначив, що у випадку лікування Тимошенко в Німеччині необхідно вирішити 4 питання: «Хто буде охороняти Тимошенко – це будуть наші війська, чи це буде німецька поліція? Хто буде забезпечувати безпеку Тимошенко? Хто буде відповідати за законність процедур та можливість наслідків у випадку невиконання перших двох пунктів? І хто буде за це платити?», – зазначив Кузьмін.
Водночас, він повідомив, що лікування Тимошенко за межами колонії в Україні можливе: «Щодо лікування за межами Качанівської колонії – це не проблема. Вже визначено місце, де вона (Тимошенко) може лікуватися. Й таким чином, Тимошенко може перебувати там без проблем. Це не заборонено нашим законодавством», – повідомив Кузьмін.
Також заступник Генпрокурора зазначив, що пропозиція про лікування Тимошенко надійшла від німецької сторони. І ця пропозиція, на думку Кузьміна, є «політично та гуманітарно» вмотивованою.
Водночас, перемовини щодо такого лікування тривають.
Раніше Тимошенко заявляла, що має намір погодитися на лікування в стаціонарі центральної клінічної лікарні "Укрзалізниці" у Харкові після висновку німецьких лікарів про те, що ця медична установа підходить для лікування її захворювання.
Нагадаємо, 5 квітня депутат Європейського парламенту Павло Коваль і його помічник Олександр Громбчевський відвідали лікарню "Укрзалізниці", у якій було запропоновано стаціонарне лікування Тимошенко.
У харківській лікарні вже обладнали спецблок для Тимошенко.
Німецькі лікарі мають намір прибути в Україну для оцінки цієї лікарні до 15 квітня.
При цьому прес-секретар уряду Німеччини Штефан Зайберт на своїй сторінці в соціальній мережі Twitter повідомив, що Німеччина веде переговори з Україною про можливість лікування Тимошенко на своїй території.
Послуги з лікування Тимошенко запропонували лікарі університетської клініки "Шаріте" (Берлін).
Однак Генеральна Прокуратура заявляє, що законодавство не передбачає можливість лікування засуджених, у тому числі Тимошенко, за кордоном.