"Американській владі і послу США в Україні Джону Теффту, добре відомо, що я ніколи не допитував у США Кириченко. Ясно, що деякі американські чиновники приховують правду про вбивство Щербаня і роль Юлії Тимошенко у різних злочинах", – зазначив він.
"Замість того, щоб допомогти українському слідству в розкритті вбивств і корупції, в США був розроблений план по знищенню кримінальної справи про вбивство Щербаня", – вважає Кузьмін.
Він заявив, що "частиною цього плану була нейтралізація мене, як керівника слідчої групи".
"Шляхом незаконного арешту в Америці, за сфабрикованими звинуваченнями, з примусом майора Мельниченка до дачі свідчень у справі про вбивство. Мельниченко попередив мене про підготовку провокації, і я змушений був покинути США раніше запланованого терміну", – заявив Кузьмін.
"Я був попереджений, мені було названо місце арешту і я змушений був покинути територію США за кілька днів до запланованого терміну, купивши квитки, і полетівши з Америки не українськими авіалініями", – уточнив він.
"Повернувшись в Україну Мельниченко назвав імена та прізвища усіх причетних до цього беззаконня. Серед них високопоставлені особи Держдепартаменту США", – розповів перший заступник генпрокурора.
"Припустити можна наступне: відповідно до показань свідків у кримінальній справі, даних в Україні, американській владі достеменно відомо, хто є замовником, хто фінансував вбивство депутата українського парламенту, хто стоїть за цим та іншими тяжкими злочинами в Україні", – розповів перший заступник генпрокурора.
Відповідаючи на запитання, чи в курсі президент США Барак Обама, що чиновники Держдепу заважають розслідуванню, Кузьмін заявив: "Я думаю, що президент Обама не в курсі".
"Я переконаний, що люди в оточенні президента Обами, включаючи чиновників департаменту юстиції та Державного департаменту США, навмисне вводять президента США в оману щодо справи про вбивство Щербаня, щодо ролі Тимошенко в корупції і тяжких злочинах, які відбувалися в Україні, а також щодо подій, які відбуваються в Україні", – зазначив він.
"Ці люди лобіюють інтереси українських злочинців, і саме вони взяли активну участь у лобіюванні відомої резолюції, прийнятої американським сенатом щодо України", – додав чиновник.
За словами Кузьміна, Мельниченко "назвав прізвища людей, які брали участь у цій змові, як з боку України, так і з боку США". "І про деяких американських громадян я повідомляв президенту США", – зазначив він.
"Зі свідчень Мельниченка випливає, що до цих беззаконь причетний представник лобістської фірми "Вілі Рейн" Джо Вільямсон і Ральф Чач, яких найняв чоловік Тимошенко Олександр, для створення її позитивного іміджу в США і дискредитації українських слідчих", – уточнив перший заступник генпрокурора.
"Також серед згаданих осіб був колишній сенатор Джим Слетер, який лобіює інтереси Тимошенко у Конгресі і Державному департаменті США, використовуючи особисті стосунки з керівником Держдепу США Хіларі Клінтон. Це і адвокат Стівен Гунел, який, до речі, працював помічником нинішнього заступника генпрокурора США", – перерахував Кузьмін.
"Я нагадаю, що саме ці люди брали активну участь у лобіюванні відомої резолюції 456 по Україні. І сенат США цю резолюцію прийняв", – додав він.
Нагадаємо, 10 грудня на сайті Генпрокуратури було опубліковано лист за підписом Рената Кузьміна, адресований президентові США Бараку Обамі.
У цьому листі Кузьмін заявив, що 19 жовтня американський посол в Україні Джон Теффт повідомив про анулювання його багаторазової п'ятирічної візи в США без пояснення причин.
Перший заступник генпрокурора вважає, що це сталося "на замовлення американських лобістів, які тривалий час перешкоджають проведенню допитів свідків у справі про вбивство депутата Євгена Щербаня".
Читайте також: Екс-посол США в Україні: Важко зрозуміти, чому український уряд надає Кузьміну можливість так часто публічно звертатися до Заходу