Курс гривні залежить не від ринку, а від російської агресії – експерт

17 Квітня 2015, 16:40

Тенденції до зміцнення гривні в сучасних реаліях немає, тому що воно відбувається в умовах жорстких обмежень Центрального Банку. Про це в коментарі Тиждень.ua зазначив директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

За його словами, поки що не зрозуміло, в який бік буде рухатись гривня, адже курс політично залежний від російської агресії, рішень Верховної Ради, стану політичної коаліції.

Він наголошує, що будь-які припущення щодо коливань курсу, які ґрунтуються на суто економічних складових, не мають жодного сенсу.

«Дуже багато невизначеностей і ризиків, які в будь-яку хвилину можуть повністю змінити «картинку», а оскільки у населення і бізнесу зберігаються досить високі негативні очікування, то будь-яке збурення може мати негативні наслідки. Тому краще зараз хай відбувається те, що відбувається. Повільно, але хоч на якомусь рівні відбудеться стабілізація», – повідомив експерт.

Президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий підтверджує, що інструменти Нацбанку і Мінфіну не є вільними і не пов’язані з дією ринкових сил, а, навпаки, направлені на те, щоб змінити активність на ринках, не видавати гроші експортерам, обмежити права людей купувати долари.

«Сьогодні курс гривні керується в ручному режимі, а не випливає з ринкових тенденцій та очікувань. Тому не можна передбачити, що завтра зробить наше фінансове відомство, в який бік воно поверне, чи буде воно тримати курс, як це вплине на його подальший стрибок. Цей стрибок залежить від того, як довго НБУ керуватиме гривнею в ручному режимі», – зазначив Лановий.

Як повідомлялося, міністр фінансів Наталія Яресько зазначила, що курс гривні стабілізувався завдяки траншу МВФ та адміністративним важелям.

Нагадаємо, історичний мінімум офіційного курсу гривні було зафіксовано 26 лютого 2015 року, коли за курсом НБУ долар коштував 30,0102 грн.