Про це ЛІГАБізнесІнформ розповіли чотири незалежні один від одного джерела на нафтогазовому ринку.
"Угода на стадії завершення", – говорить топ-менеджер одного з найбільших національних гравців паливного ринку на умовах анонімності.
Мережа "Современник " налічує 35 заправок і є третя по числу АЗС на півострові – більше тільки у компаній Атан (80 АЗС) і ТЕС (60). Усього в Криму 460 заправок.
До завершення операції основним власником "Современника" був її гендиректор Ленур Сеттаров. Прокоментувати можливу угоду Сеттаров відмовився, передавши через секретаря, що власники мережі за останній час не змінювалися.
Прес-служба групи СЄПЕК не знайшла часу відповісти на запит журналістів, Сергій Курченко на дзвінки та СМС не відповідав.
Рішення продати мережу могло бути продиктовано проблемами з доставкою палива, які виникли у місцевих мереж після Анекс півострова.
"Раніше компанія частково могла забезпечувати свої АЗС силами власного трейдера, – пояснює керівник одного з оптових торговців палива. – Але в нинішній ситуації, коли поставляти паливо на півострів можуть тільки ті, у кого є бази на континентальній Україні, у них виникли проблеми з логістикою. Рано чи пізно "Современник" зіткнувся б з дефіцитом палива".
На сьогодні залізничне постачання з України припинилися, а налагодити поставки з Росії компанія не змогла через проблеми з переходом на рублеві розрахунки, розповідав Сеттаров на початку квітня виданню "АиФ Крим".
Нагадаємо, працівники слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міністерства доходів і зборів у Києві розкрили низку тіньових схем і наклали арешт на майно і кошти, пов'язані з відомим бізнесменом Сергієм Курченком. Йдеться про 1 млрд грн.
Як відомо, Генеральна прокуратура України оголосила підозру голові спостережної ради ГК “СЄПЕК” Сергій Курченку у спільному з іншими особами розкраданні майна державного підприємства ПАТ “Укргазвидобування”. Курченко оголошений у розшук.
Зазначається, що шляхом здійснення протиправних господарських операцій купівлі-продажу скрапленого газу завдали інтересам держави збитки в особливо великих розмірах на загальну суму понад 1 млрд гривень.
Сам Курченко оголосив себе "жертвою режиму".
Крім цього, у Німеччині й Австрії взялися за фінансові схеми Курченка.