"Я з подивом дізнався про нібито арешт майна "Одеського НПЗ" із засобів масової інформації. Ми не були повідомлені про рішення судів щодо арешту майна заводу. Вони були прийняті потай від підприємства, з порушенням основоположних норм Конституції і законів України, Європейської конвенції з прав людини", – сказав Курченко, відповідаючи на питання про арешт його активів в Україні.
За його словами, "СЄПЕК" розцінює арешт активів як продовження політичного переслідування в інтересах недобросовісних конкурентів.
"Я впевнений, що цей арешт незабаром буде оскаржений і знятий. А крім цього всі наші підприємства в Україні працюють у штатному режимі", – сказав бізнесмен.
Крім того, відповідаючи на питання про порушення великої кількості справ проти його компаній, Курченко заявив, що жодного офіційного звинувачення не пред'явлено.
"Повідомляється дуже багато всього. Але станом на сьогоднішній день жодного офіційного звинувачення нам не пред'явлено. Єдине розслідування, що проводилося відносно наших компаній, на сьогодні зупинено, інших не ініційовано. Всі ці "справи-примари" потрібні виключно тим, хто намагається влаштувати в Україні новий переділ власності, користуючись сьогоднішнім станом економіки ", – стверджує Курченко.
Нагадаємо, 22 квітня суд арештував майновий комплекс та земельну ділянку Одеського нафтопереробного заводу.
Як відомо, Генеральна прокуратура України оголосила підозру голові спостережної ради ГК "СЄПЕК" Курченку у спільному з іншими особами розкраданні майна державного підприємства ПАТ “Укргазвидобування”. Шляхом здійснення протиправних господарських операцій купівлі-продажу скрапленого газу інтересам держави було завдано збитків в особливо великих розмірах на загальну суму понад 1 млрд гривень. Після цього Курченко оголосив себе "жертвою режиму".
Наразі він перебуває у міжнародному розшуку.
Також стало відомо, що у Німеччині й Австрії розпочали розслідування фінансових схем Курченка.