Купівля квартир у Києві: перелік актуальних варіантів від АН Parklane

15 Березня 2018, 14:41

Переваги та недоліки купівлі квартир у Києві на перших і останніх поверхах

Ще донедавна розташування жилого об’єкту на першому чи останньому поверсі розцінювалось тільки як недолік. Якщо розглядати процедуру придбання житла у Києві зараз, то необхідно відмітити, що популярність квартир серед покупців з таким типом розташування зростає щорічно. Така ситуація склалась в умовах активного розвитку ринку житла, коли почали зводити будівлі з сучасними пентхаусами та з комфортом облаштовувати об’єкти на першому поверсі для осіб з обмеженими можливостями.

 

Позитивні моменти у придбанні об’єктів на нижніх і верхніх поверхах

Серед переваг виділяють меншу вартість житла на 10-20%, ніж квартир аналогічного планування на середньо розташованих поверхах. Завдяки цьому можливо вигідно придбати квартиру в одному з районів столиці чи у передмісті.

Перші поверхи дуже практичні для осіб, які мають захворювання серцево-судинної системи чи опорно-рухового апарату, для родин з маленькими дітьми. Також купують такі об’єкти для відкриття крамниць, салонів краси, спортзалів, ін. Деякі віддають перевагу саме такому житлу з метою подальшого придбання і обладнання підвалу для своїх потреб.

Об’єкти на останніх поверхах також мають свої переваги. Житло в деяких новобудовах коштує навіть більше, ніж об’єкти на нижчих поверхах. Це пов’язано з тим, що у сучасних будинках передбачені двоповерхові квартири преміум класу з мансардними вікнами, басейном чи зеленим садом. Велика кількість пропозицій представлена на сайті https://parklane.ua/. Такі квартири популярні серед осіб зі значними фінансовими можливостями.

Ще один «плюс» – можливість спостерігати за красивими краєвидами, сходом та заходом сонця. Оскільки в Києві кількість багатоповерхівок швидко зростає, мешканцям об’єктів середніх поверхів доводиться спостерігати лише за вікнами сусідніх будинків. Ті особи, які віддають перевагу більш спокійному ритму життя, також купують житло на останньому поверсі. У таких об’єктах нерухомості немає сусідів зверху, тому не доведеться турбуватися щодо раптового шуму.

 

«Мінуси» перших і останніх поверхів

Основні недоліки проживання на першому поверсі:

  • можливе підвищення рівня вологості від підвалу;
  • відсутність балконів у деяких будинках;
  • галас під вікнами від перехожих, при закриванні вхідних дверей;
  • засмічення каналізації;
  • при відсутності захисних решіток існує ймовірність потрапляння грабіжників до квартири.

Основний недолік, який виділяють мешканці останнього поверху, – можливість пошкодження даху і потрапляння води від дощу чи снігу до оселі. При відсутності якісної системи кондиціонування буде відчутне підвищення температури у приміщенні від нагрівання даху. В новобудовах таких проблем значно менше.

Ще однією проблемою є ліфт. Керуючий блок пристрою знаходиться саме на останньому поверсі, тому при його роботі постійно чути сторонній шум. В деяких випадках, ліфт може не працювати, але обслуговуючі компанії, як правило, швидко усувають несправності.

Перед вибором об’єкту на першому чи останньому поверсі необхідно упевнитися у відсутності негативних факторів. Краще звертатися до агентств нерухомості, які здійснюють продаж квартир в Києві та проінформовані відносно таких нюансів.