Куму Ківалова дозволили багатомільйонний ремонт нового офісу ВРЮ

7 Грудня 2010, 15:22

Угода на суму 1,52 млн грн. укладена 24 листопада з ТОВ «Атлас-проект», повідомили Тиждень в Міністерстві економіки.


Закупівля проведена за неконкурентною процедурою «закупівля у одного учасника». У обґрунтуванні ВРЮ посилається на термінову необхідність змінити свій офіс.


Вища рада юстиції розташована в орендованому будинку № 89 по вул. Артема. Рішенням сесії Київської міськради від 16 вересня 2010 року № 29/4841 надано згоду на безоплатну передачу будинку по вул. Студентській, 12а до сфери управління ВРЮ. Цей будинок знаходиться в непридатному для експлуатації стані.


ВРЮ посилається на збільшення свого штатного розкладу з 155 до 175 працівників, що затверджено рішенням самої Ради 6 вересня 2010року №613/0/15-10. Це «потребує створення нових робочих місць, а отже додаткових службових приміщень. Таким чином,виникла термінова потреба у здійсненні робіт (…) Застосування іншої процедури, а ніж процедура закупівлі в одного учасника, призведе до втрати у часі більше ніж трьох місяців (підготовка тендерної документації, публікації оголошення і т.д.)», – йдеться у обґрунтуванні, що є у розпорядженні Тижня.


Обрання підрядником саме ТОВ «Атлас–проект» пояснюється тим, що воно вже було залучене до вказаних робіт попереднім орендатором приміщення по вул. Студентській – прокуратурою м. Києва в Шевченківському районі.


«В поточному році зазначене товариство отримало висновок про конструктивне рішення та технічний стан цього нежилого приміщення, можливості  й умови його реконструкції з надбудовою додаткових поверхів, підготовлений Державним науково–дослідницьким інститутом будівельних конструкцій, і на свій ризик підготувало передпроектну та кошторисну документацію на проектно–вишукувальні роботи та будівництво».


У обґрунтуванні також відзначається, що цього року Верховна Рада істотно розширила повноваження Вищої ради юстиції, відповідальної за формування суддівського корпусу України.


Після закупівлі проекту реконструкції нового офісу, ВРЮ має провести закупівлю безпосередньо ремонтних робіт.


Цієї осені ряд державних установ, в тому числі Верховна Рада, уряд, Адміністрація президента, Генпрокуратура витратили майже 50 млн грн. на ремонт своїх офісів.


Довідка Тижня


У законодавстві про державні закупівлі є суттєві обмеження для застосування процедури «закупівля у одного учасника», оскільки вона потенційно є найбільш коррупційноємною через її непрозорість. Цю процедуру можна застосовувати у разі ліквідації природних та техногенних катастроф, а також у разі відсутності будь-якої конкуренції на якісь товари чи послуги. Також у законі є ряд виключень для закупівель у одного учасника, наприклад по цій процедурі дозволено закуповувати природний газ та товари і роботи для підготовки до Євро-2012. Звичайні будівельні роботи до цього переліку не входять.


Нагадаємо, Президент Віктор Янукович заявив, що проведення адміністративної реформи слід розпочати вже у 2010 році. «Ми повинні значно скоротити державний апарат. Рішення будемо приймати в цьому році», – сказав він.