Кулиняк призначив нового гендиректора Національного художнього музею

Акценти
19 Листопада 2012, 09:51

Як повідомляє «Коммерсанть-Украина», раніше Задорожна була заступником гендиректора НХМУ з розвитку.

"Спочатку я хочу налагодити втрачену останнім часом комунікацію між колективом і адміністрацією. Я поки входжу в курс справ, але вже можу сказати, що ми зможемо виконати річний план з відвідуваності – 70 тис. відвідувачів", – сказала новий гендиректор.

У свою чергу в.о. гендиректора музею Тетяна Миронова, яку колектив звинуватив у професійній некомпетентності і звернувся до міністра Михайла Кулиняка з вимогою її звільнити, заявила, що, на її думку, впоралася з усіма завданнями, які ставив перед нею міністр культури.

Разом з тим джерело, близьке до колишнього керівництва НХМУ, повідомило виданню, що не розуміє сенсу ротації: "Анатолій Мельник та Марія Задорожна – представники старої команди. Навіщо було звільняти пана Мельника, щоб потім призначити Марію Задорожну?"

За словами співрозмовника видання, Мироновій вдалося істотно поліпшити фінансові показники музею, який зумів заробити 1,5 млн грн замість затверджених річним планом 600-700 тис. грн.

Разом з тим голова правління громадської організації "Український центр розвитку музейної справи" Владислав Піоро вважає, що поліпшення фінансових показників не є особистим досягненням Миронової: "Швидше за все мова йде про те, що публіка прийшла на проекти, заплановані ще до появи Тетяни Миронової. Призначення Задорожної показало, що в міністерстві ще здатні почути голос громадськості".

Нагадаємо, 5 квітня було звільнено директора Національного художнього музею Анатолія Мельника, який заявляв, що з приміщень Кабінету Міністрів зникли картини відомих українських художників.

Після цього в. о. гендиректора НХМУ була призначена засновниця столичної галереї Mironova Gallery Тетяна Миронова – вона ж була і одним з претендентів на посаду гендиректора.

17 жовтня колектив музею звинуватив Миронову у професійній некомпетентності і звернувся до Михайла Кулиняку з вимогою її звільнити. Міністр виніс це питання на розгляд музейної ради, який рекомендував дві кандидатури – Марії Задорожної та заступника генерального директора НХМУ з науково-просвітницької роботи Марини Скирди.

90