Кулеба запросив Сійярто разом відвідати Закарпаття

14 Вересня 2020, 11:52

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запросив міністра зовнішньої економіки й закордонних справ Угорщини Петера Сійярто разом відвідати Закарпаття. Про це 14 вересня повідомляє пресслужба МЗС.

 

"Дмитро Кулеба запросив угорського колегу 23 вересня відвідати Закарпаття, щоб обговорити подальші кроки з реалізації вже досягнутих домовленостей з розвитку взаємодії в політичній, економічній, культурно-гуманітарній сферах, та взяти участь у спільних заходах", – пишуть на сайті.

 

Кулеба зазначив, що запроваджені в Україні та Угорщині обмеження для в'їзду іноземців у зв'язку з поширенням коронавірусу накладають певні обмеження на всіх громадян, незалежно від статусу.

 

"На цьому тлі наша зустріч є чітким сигналом — обидві країни налаштовані на пошук взаємоприйнятних рішень без зволікань", – наголосив очільник МЗС.

 

Міністри погодилися, що соціально-економічний успіх Закарпаття може стати спільною історією успіху відносин України та Угорщини, і що дружні відносини між двома країнами важливі для всього регіону Центральної Європи.

 

Нагадаємо, відносини Україна-Угорщина ускладнилися після ухвалення Верховною Радою закону «Про освіту», якими було розширено використання державної мови в шкільному навчанні. У вересні 2017 року Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС, а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

 

30 жовтня 2019 року стало відомо, Угорщина заблокувала спільну заяву НАТО щодо України, оскільки пропозиції Будапешта були відхилені. У них зазначалося, що Україна повинна виконувати свої обов'язки щодо меншин відповідно до міжнародного права. Кілька пропозицій базувалися на принципах Ради Європи та ООН. Повідомлялося, що Угорщина «не готова жертвувати інтересами 150 тисяч етнічних угорців на Заході України заради геополітичних інтересів».

 

31 жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна вже виконала шість із семи рекомендацій Венеціанської комісії щодо внесення змін до закону про освіту у питанні захисту національних меншин.

 

У лютому 2020 року Угорщина внесла пропозиції щодо закону про освіту – зокрема, щоб угорці, які проживають в Україні, вивчали державну мову без того, щоб кількість предметів українською мовою підвищувалася.

 

У березні Будапешт заявив, що Угорщина продовжить блокувати засідання Комісії Україна-НАТО на високому рівні, поки «права меншин в Україні не будуть відновлені».